Apple'dan Android İçin Uygulama: Move to iOS

Şimdiye kadar Android ekosisteminden uzak duran Apple'dan yeni bir uygulama geliyor: Move to iOS. Peki bu uygulama ne işe yarıyor? Tüm detaylar haberimizde...
12 Haziran 2015 15:48
Appledan Android İçin Uygulama: Move to iOS
Şimdiye kadar Android ekosisteminden hep uzak duran Apple'dan Move to iOS adında uygulama geldi.
 
Bu uygulama aslında Android kullanıcılarının değil Apple'ın yararına. Move to iOS adındaki uygulama ile Android kullanıcıları rehber, mesaj, fotoğraf, video, web sık kullanılanları, takvim, duvar kağıdı, kitaplar ve DRM serbest müziklerini yeni iOS cihazına aktarabilecek. 
 
Ayrıca eski Android cihazında kurulu olan uygulamalar da yeni iOS cihazında kullanılabilecek. Listeyi inceleyen uygulama ücretsiz olanları App Store'dan indirecek, ücretli olanlar ise istek listesine erişecek. 
 
Android kullanıcılarını düşünen Apple, transfer işlemi bittiğinde eski cihazın Apple mağazalarında geri dönüşüme verilebileceğini de belirtiyor. Yani kullanıcı eski cihazını doğaya kazandırabiliyor. 
 
Uygulama kablosuz olarak çalışacak. Ancak Bluetooth kullanmak mümkün olmadığı için iki cihaz arasında muhtemelen aynı WiFi ağı üerinden bir bağlantı kurularak transfer gerçekleştirilecek. Move to iOS uygulamasının iOS 9 ile birlikte indirmeye sunulması bekleniyor.  
donanimhaber
Etiketler : Android , Apple , iOS , move to ios , uygulama
779321
Bu haberler ilginizi çekebilir