Apple'dan 64 Bit Kod İsteği!

Apple'dan 64 Bit Kod İsteği! Geçtiğimiz yıl 64 bit işlemci ile çalışan ilk mobil cihazı iPhone 5S’yi tanıtan Apple, geliştiricilerin 64 bit uygulamalar hazırlaması için kolları sıvadı.
22 Ekim 2014 20:09
Appledan 64 Bit Kod İsteği!
İlk olarak geçtiğimiz yıl sonunda tanıttığı akıllı telefonu iPhone 5S ile 64 bit mobil işlemci akımını başlatan Apple, geliştiricilerin uygulamalarını 64 bit kodlar ile güncellemeleri süre verdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre 1 Şubat 2015’ten sonra 64 bit kod içermeyen yeni uygulamalar ve uygulama güncelleştirmeleri AppStore’a kabul edilmeyecek.
 
 
Apple, 64 bit kod bulundurmayan uygulamaları AppStore’dan kaldırmayacak ancak 1 Şubat sonrasında yayınlanmak istenen her uygulama ya da güncelleştirme 64 bit kod içermek zorunda olacak. Burada geliştiricilerin yapması gereken şey ise uygulamalarını Xcode’un son sürümü ve “Standart Mimariler” ayarı ile geliştirmek.
 
 
Performans artacak
 
Uygulamaların 64 bit kodlar içermesi A7 ve A8 işlemcilerini kullanan Apple cihazlarında (iPhone 5S, iPhone 6,iPad Air gibi) önemli performans artışı yaratacak. Özellikle oyunlarda net bir şekilde görülebilecek olan bu performans artışı, kullanıcıların işine yarayacak gibi gözüküyor.
shiftdelete
728723
Bu haberler ilginizi çekebilir