Apple'a 533 Milyon Dolarlık Ceza!

Teknoloji devi Apple'a iTunes yüzünden tam 533 milyon dolarlık dev ceza geldi! Bu tazminat bedelinin sebebi ve detayları haberimizde...
25 Şubat 2015 16:14
Applea 533 Milyon Dolarlık Ceza!
Geçtiğimiz yıllarda mahkeme salonlarını aşındıran şirketlerin başında gelen Apple, davaların büyük bir bölümünde şikayetçi taraftaydı. Bununla birlikte, Teksas’lı patent tescilleme şirketi Smartflash sayesinde, Apple’ın sanık olarak aldığı en büyük darbelerden biri ile yüzleştiğini görüyoruz.
 
Apple’ın müzik alanındaki ciddiyetini ve iTunes platformuna verdiği önemi bilmeyen yoktur. Fakat, Apple’ı yakından takip eden birçok kişinin, şirketin iTunes hizmetinde kullandığı telif hakları sertifikalarının ve ödeme sistemlerinin Smartflash’tan “araklandığını” bilmediklerinden eminiz.
 
Zamanında Smartflash’a 4,5 milyon dolar ödeyip ilgili patentleri satın almak istemeyen Apple, bugün 533 milyon dolarlık dev bir tazminat ile karşı karşıya. Şu anda hiçbir hizmet üretmeyen, kayıtlı hiç çalışanı olmayan ve hiçbir kentte temsilciliği bulunmayan Smartflash, Apple’ın eski güvenlik yöneticisi Augustin Farrugia’ya ait.
technolabs
438562
Bu haberler ilginizi çekebilir