Apple'a 2 milyar dolarlık dava açıldı

Batan veya zorda olan şirketlerin elindeki patentleri satın alarak daha sonra bunları diğer üreticilere karşı koz olarak kullanan firmaları ifade eden patent trollüğü bu kez Apple'ın kapısına dayandı. Apple'a 2 milyar dolarlık dava açıldı
09 Şubat 2014 13:39
Applea 2 milyar dolarlık dava açıldı
Alman kökenli patent trolü IPCom, bir mobil ağda acil durum aramalarına öncelik veren patentini ihlal ettiği gerekçesiyle Apple'ı suçladı ve 2 .1 milyar dolarlık tazminat talebinde bulundu. Bahse konu patent ise 2007 yılında Robert Bosch firmasından satın alınmıştı.
 
IPCom aynı patent ihlali suçlamasını daha önce Nokia, Ericsson, HTC ve Vodafone'a da yöneltmişti. Suçlamaya maruz kalan firmalar Avrupa Patent Ofisi'ne bu patentin geçersiz kılınması için başvuru yaptı.
 
IPCom patentin geçerli olması gerektiğini ve büyük bir öneme sahip olduğunu belirtiyor. Zira kalabalık ve aşırı yüklü bir mobil ağda örneğin polisin acil çağrılara anında yanıt için öncelik elde etmesi bu patent sayesinde mümkün oluyor. Şimdilik Apple konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçınıyor. 
donanimhaber
Etiketler : Apple , Ericsson , htc , Nokia , Vodafone
665882
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama