Apple, Yeni Ekranla Mı Gelecek?

Apple, bu yıl tanıtacağı iPhone için farklılığa gideceği artık kesin. Bu değişim için yeni bir patent daha aldı. Bu patent de muhtemel iPhone'nun ekranı ile ilgili.
04 Mart 2017 10:11
Apple, Yeni Ekranla Mı Gelecek?
Son günlerde ardı arkasına aldığı patentlerle adından sıkça söz ettiren Apple, bugün bu patentler arasına bir yenisini daha ekledi. Bu seferki patent ise yeni bir ekran teknolojisinden çok daha öte.
 
iPhone 8 için ekran bilmecesi devam ediyor
 
Özellikle yeni amiral gemisi iPhone 8'de, gecikmeli de olsa, OLED ekran kullanma kararı alan Apple, anlaşılan o ki bu ekranların katlanabilir yapısından da sonu kadar faydalanmak istiyor.
 
 
Yukarıdaki görselde görebileceğiniz bu yeni patent, temelde rulo şeklinde katlanabilir ekrana sahip bir akıllı telefona ait. Parşömen vari bir yapısı olan bu cihazın, ekranı saklayan rulo kısımlarında donanım bileşenlerinin de konumlandırıldığı belirtiliyor.
 
Cihazla ilgili orya çıkan patentte belirtildiğine göre her bir silindirin üzerinde bulanan gelişmiş kamera sensörleri sayesinde, 3 boyutlu ortam taraması da yapılabilecek.
 
Ayrıca yine patentte belirtildiği üzere cihazın ekranı kolay kullanılabilmesi adına istenildiği an sertleşip ve daha sonra esneyebilen bir yapıda olacak.
 
shiftdelete
Etiketler : Apple , iphone , OLED Ekran , patent
203885
Bu haberler ilginizi çekebilir