Apple Yeni Bir Patent Daha Aldı!

Apple, patentler halkasına bir yenisini daha ekledi. Son aldığı patent ise dayanıklılık üzerine. Detayları haberimizde...
17 Şubat 2017 21:08
Apple Yeni Bir Patent Daha Aldı!
Her ne kadar Apple’ın belirli aralıkla aldığı patentlere alışık olsak ta, son dönemde bu aralık git gide kısalmaya başladı. Zira daha önce sizlerle paylaştığımız “parmak izi okuyabilen ekran” haberinin üstünden sadece birkaç gün geçmişken, bugün ortaya yeni bir patent daha çıktı.
 
Apple yeni ekran patenti aldı!
 
Bu seferki alınan patentin içerdiği yeni Teknoloji ise, kırılmaya karşı dayanıklı bir ekran camı. Aşağıdaki görselde görebileceğiniz Apple’ın bu yeni ekran camı sadece kırılmaya karşı dayanıklı olmakla kalmıyor, ekran üzerindeki oluşan bozuklukları da tespit edebiliyor.
 
 
Cam üzerinde konumlandırılmış karşılıklı sensörler sayesinde, darbe sonucu yüzeyde oluşan en ufak kılcal çatlak dahi tespit edilip, boyutu ve derinliği hakkında bilgi edinilebiliyor.
 
 
Bu yeni teknoloji sayesinde Apple, telefonlarını darbelere karşı daha dayanıklı hale getirmeyi ve ekranı kırılan telefonların da teknik servis sürelerini kısaltmayı amaçlıyor.
 
Son olarak, dayanıklı ve bir o kadar akıllı bu ekran camının, Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’de kullanılmayacağına kesin gözüyle bakıldığını belirtmeden geçmeyelim.
 
shiftdelete
87967
Bu haberler ilginizi çekebilir