Apple Yeni Batarya Çıkaracak!

Apple, cihazlarındaki pil konusuna ciddi yatırımlar yapmayı hedefliyor. Apple, iPhone'da bataryada tasarruf sağlayan çipler üzerinde çalışmalar yaptığı gelen haberler arasında. İşte ayrıntılar...
12 Nisan 2017 09:25
Apple Yeni Batarya Çıkaracak!
Geçen hafta Apple’ın kendi grafik yongasını geliştirdiği ile ilgili haberler gelmişti. Bugün de Apple’ın iPhone’da pil tasarrufu yapan yongalar üzerinde çalıştığına dair bir rapor yayınlandı. Bankhaus Lampe analistlerine göre Apple, 2019 yılından itibaren kendi yongalarını kullanacak.
 
Batarya tasarruflu yongalar için 80 mühendis çalışıyor
 
Bankhaus Lampe analistleri tarafından Bloomberg’e gönderilen rapora göre Apple, batarya tasarrufu konusunda ciddi çalışmalar yapıyor. Raporda, Apple'dan  80 mühendisin iPhone için pil tasarrufu sağlayacak bir yonga üzerinde çalıştıkları belirtilerek, Münih ve Kaliforniya'da güç yönetimi tasarım merkezleri kurduğu iddia ediliyor.
 
 
Bankhaus Lampe finansal analisti Karsten Iltgen, Apple’ın üzerinde çalıştığı yonganın 2019 yılında Dialog Semiconductor'un  güç yönetimi entegre devrelerinin (PMIC) yerini alacağını iddia ediyor. Dialog'un 2016 satışlarının % 70'inden fazlası Apple’a yapıldı. Bu,  iPhone’a parça üretme işinin özellikle de küçük şirketler için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.
 
Reuters’in haberine göre, Dialog'un hisseleri yedi ayın en düşük seviyesine inmiş durumda. Bu da Dialog şirketinin Apple’ın tedarikçiliğini yavaş yavaş kaybettiğini gösteriyor. Apple’ın kendi pil yongalarını üretmek adına Dialog mühendislerini transfer ettiği de iddialar arasında.
 
shiftdelete
611587
Bu haberler ilginizi çekebilir