Apple Watch Resmen "Rakipsiz"

Apple Watch geçtiğimiz günlerde ön siparişe çıkmıştı. Apple Watch'un satış rakamları açıklandığında Android Wear'ı ezip geçtiği belli oldu. İşte "rakipsiz" Apple Watch'un satış rakamları...
14 Nisan 2015 19:44
Apple Watch Resmen "Rakipsiz"
Apple'ın merakla beklenen akıllı saati geçen hafta Cuma günü ön satışa çıktı. İlk gününde yoğun bir ilgiyle karşılanan cihazın 1 milyon sınırına ulaştığına dair bilgiler Slice Intelligence araştırma şirketi tarafından paylaşılmıştı. Bu rakamları temel alan yeni bir çalışma 9to5google sitesi tarafından gerçekleştirildi.
 
 
 
 
İlk günden geride bıraktı
Sitenin verilerine göre, Apple Watch'un ilk günde ulaştığı yaklaşık 1 milyon adetlik satış performansı, Android Wear'ı geride bıraktı. Canalyst araştırma şirketinin Şubat ayı verilerine göre, 2014 yılında toplam 720 bin Android Wear cihaz satıldı. Apple Watch ise ilk gün sipariş adetinde 950 bin rakamının üzerine çıkmayı başardı.
 
iPhone etkisi
Apple'ın başarısının altında yatan asıl güç ise iPhone'un gördüğü yoğun ilgi. 2014 yılı son çeyreğinde iPhone alan kullanıcıların sadece yüzde 1-2'lik kısmının Apple Watch alması bile cihazın bugüne kadar satılan tüm Android Wear cihazları geride bırakması anlamına geliyor.
shiftdelete
184538
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama