Apple Watch Detayları Belli Olmaya Başladı

Apple'ın Eylül başındaki iPhone 6 lansmanı ile birlikte görücüye çıkarmasına rağmen Apple Watch akıllı saati ile ilgili özellikleri sır gibi saklıyor. Ancak üçüncü taraf geliştiricilere yönelik WatchKit yazılım geliştirme platformunun yayımlanması ile yavaş yavaş cihazın donanımı da belirginleşmeye başladı.
25 Kasım 2014 17:18
Apple Watch Detayları Belli Olmaya Başladı
Tim Cook'un kullanıcılara bir gün civarında kullanım süresi sunacağına dair üstü kapalı yaptığı açıklama sonrasında Apple Watch'ın yoğun kullanımda bir gün, normal kullanımda ise iki veya üç gün gidebileceği tahminleri yapılmıştı. 
 
WatchKit üzerinde yapılan ilk incelemelerde ise cihazın iki farklı çözünürlüğe sahip olacağı ortaya çıktı. 38mm kasaya sahip olan versiyonda 272x340 piksel çözünürlük bulunuyor. 42mm kasaya sahip olan versiyonda ise 312x390 piksel ekran çözünürlüğü yer alıyor. 
 
WatchKit platformu ise Apple Watch'ın baskıya duyarlı dokunmatik panel, bildirimler, kısa süreli bilgi gösterimi gibi özelliklerini anlamayı ve bunlara göre uygulama geliştirmeyi sağlıyor. Şimdilik deneysel aşamada olduğu için ilk uygulamalarda sadece arayüzden ibaret bir durumda. Gelecek yıl başlarında platformun gelişmesi ve uygulamaların daha dişe dokunur bir yapıya bürünmesi bekleniyor.  
donanimhaber
69970
Bu haberler ilginizi çekebilir