Apple Watch Çalınırsa Ne Olur?

Apple Watch çalınırsa ne olur diye düşündünüz mü? İşte Apple Watch'un perde arkasında kalan, önemli bir özelliği daha ortaya çıktı! Detaylar haberimizde...
19 Eylül 2014 18:46
Apple Watch Çalınırsa Ne Olur?
Hakkında bolca dedikodu haberi okuduktan sonra, nihayet Apple Watch'a kavuştuk. Ürün görücüye çıktı ama halen hakkında onlarca cevaplanmayı bekleyen soru mevcut. Misal, eğer Apple'ın bu giyilebilir teknoloji ürününü bir hırsız çalarsa ne olur?
 
Unutmamak lazım ki kol saatleri kolayca çalınabilen ürünler kategorisine giriyorlar ve konu teknolojik bir saat olduğu zaman, sadece 349 dolarlık bir ürün değil, aynı zamanda iTunes hesabı ve Apple Pay üzerindeki kredi kartı bilgilerini de çalmış oluyorlar. İşte bu denli bilgiyi içerisinde barındıran bir ürünün çalınması büyük felakete sebep olabilir. Yine de Cult of Mac'ten gelen bir açıklama, şimdiden Apple Watch kullanıcılarının içini rahatlatmaya yetti. Öyle görünüyor ki Apple Watch, kullanıcının kolundan çıkarıldığı anda otomatik olarak kitleniyor. Büyük ihtimalle saatin arkasında bulunan sensörler, kendisine önceden tanıtılan güvenlik kodları ile uyuşmadığı anda, tüm ödeme opsiyonlarını kapatıyor.
 
Ürünü çalan hırsızların hali hazırda bulunan şifreyi kırması mümkün ama bu sefer de "Find my Apple Watch" gibi bir arama sistemi ile saati takip etmek işten bile değil... Ürün çoktan tanıtıldı ama bizler halen Apple Watch hakkında her gün yeni bilgiler öğrenmeye devam ediyoruz.   
hurriyet
868378
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama