Apple Watch Çalınırsa Ne Olur?

Apple Watch çalınırsa ne olur diye düşündünüz mü? İşte Apple Watch'un perde arkasında kalan, önemli bir özelliği daha ortaya çıktı! Detaylar haberimizde...
19 Eylül 2014 18:46
Apple Watch Çalınırsa Ne Olur?
Hakkında bolca dedikodu haberi okuduktan sonra, nihayet Apple Watch'a kavuştuk. Ürün görücüye çıktı ama halen hakkında onlarca cevaplanmayı bekleyen soru mevcut. Misal, eğer Apple'ın bu giyilebilir teknoloji ürününü bir hırsız çalarsa ne olur?
 
Unutmamak lazım ki kol saatleri kolayca çalınabilen ürünler kategorisine giriyorlar ve konu teknolojik bir saat olduğu zaman, sadece 349 dolarlık bir ürün değil, aynı zamanda iTunes hesabı ve Apple Pay üzerindeki kredi kartı bilgilerini de çalmış oluyorlar. İşte bu denli bilgiyi içerisinde barındıran bir ürünün çalınması büyük felakete sebep olabilir. Yine de Cult of Mac'ten gelen bir açıklama, şimdiden Apple Watch kullanıcılarının içini rahatlatmaya yetti. Öyle görünüyor ki Apple Watch, kullanıcının kolundan çıkarıldığı anda otomatik olarak kitleniyor. Büyük ihtimalle saatin arkasında bulunan sensörler, kendisine önceden tanıtılan güvenlik kodları ile uyuşmadığı anda, tüm ödeme opsiyonlarını kapatıyor.
 
Ürünü çalan hırsızların hali hazırda bulunan şifreyi kırması mümkün ama bu sefer de "Find my Apple Watch" gibi bir arama sistemi ile saati takip etmek işten bile değil... Ürün çoktan tanıtıldı ama bizler halen Apple Watch hakkında her gün yeni bilgiler öğrenmeye devam ediyoruz.   
hurriyet
461967
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei Watch 2nin Görüntüleri Sızdı!

  Huawei Watch 2'nin Görüntüleri Sızdı!

  Huawei'nin yeni akıllı saati Huawei Watch 2'nin görselleri sızdırıldı. Görünüşe bakılırsa Huawei akıllı saat pazarında adından söz ettirecek!
 • Renkli AirPods!

  Renkli AirPods!

  Apple'ın kablosuz kulaklığı AirPods'un yeni renk seçenekleri geliyor! 58 renk seçeneği sunan Colorware ile artık istediğiniz renkteki AirPods'u tercih edebilirsiniz.
 • Dünyanın En Hızlı SD Kartı Üretildi!

  Dünyanın En Hızlı SD Kartı Üretildi!

  Teknoloji devi Sony, dünyanın en hızlı SD kartını üretti. Yüksek yazma hızına sahip olması fotoğrafçılık ile uğraşanlar tarafından çok beğenilecek.
 • Yeni Nesil Apple TV!

  Yeni Nesil Apple TV!

  Apple'ın WWDC 17 etkinliğinde tanıtacağı Apple TV ile ilgili haberler gelmeye başladı. Peki yeni nesil Apple TV hangi farklılıklarla gelecek?
 • Siri İle Sevgililer Günü Planı!

  Siri İle Sevgililer Günü Planı!

  Teknoloji çağındayız ve teknolojiyle yaşıyoruz. Siri'de teknolojinin bize sunduğu bir imkan. Peki bu yıl Siri ile sevgililer günü planı yapmaya ne dersiniz?
 • Huawei Watch 2nin Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

  Huawei Watch 2'nin Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

  Huawei'nin akıllı saati Huawei Watch 2'nin tanıtım tarihi belli oldu. İşte o tarih...
 • Dünyanın En İnce Monitörü!

  Dünyanın En İnce Monitörü!

  Şuan ki dünyanın en ince monitörü Philips Moda 245C7QJSB'nın şık tasarımının detaylarına birlikte bakalım.
 • Canon 77D Ortaya Çıktı!

  Canon 77D Ortaya Çıktı!

  Canon tarafından piyasaya yeni çıkarılacak olan Canon 77D fotoğraf makinesi yakın bir zamanda tanıtılacak. İşte 77D hakkında ilk bilgiler...
En Çok Okunan Haberler
 • İşte HTC U Ultra Fiyatı!İşte HTC U Ultra Fiyatı!
  HTC U Ultra'nın fiyatı belli oldu. HTC U Ultra 1 Mart'tan itibaren raflardaki yerini alacak. Yalnız HTC'nin yeni telefonunun fiyatı oldukça yüksek…
 • Huawei Watch 2nin Görüntüleri Sızdı!Huawei Watch 2'nin Görüntüleri Sızdı!
  Huawei'nin yeni akıllı saati Huawei Watch 2'nin görselleri sızdırıldı. Görünüşe bakılırsa Huawei akıllı saat pazarında adından söz…
 • Hacerların Tuzağına Düşmeyin!Hacerların Tuzağına Düşmeyin!
  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama