Apple Watch Bataryası Ömrü Ve Değişimi

Apple, yeni çıkardığı akıllı saati Apple Watch'un batarya ömrü ve değişimi nasıl olacak? İşte detaylar...
14 Mart 2015 18:13
Apple Watch Bataryası Ömrü Ve Değişimi
Apple'ın daha çıkmadan yeni bir sektör oluşturan akıllı saat modeli Watch, Apple sözcüsünün onayladığı kadarıyla batarya değişimine izin verecek  ve Apple Watch'un batarya ömrü yaklaşık 3 yıl olacak.
 
Günlük kullanımda 18 saatlik bir batarya ömrü biçilmişti. Peki bu günlük kullanımda Apple neler baz aldı?
 
Apple'ın baz aldığı günlük kullanım şöyle: 90 kez saatinize bakmanız, 90 bildirim, 45 dakika uygulama kullanımı, ve 30 dakika boyunca Bluetooth yolula müzik dinleme. 
 
Yani iyi gibi görünüyor.
 
 
Apple batarya değişimlerinde ise durum şöyle:
 
Batarya bizzat Apple tarafından gerçekleştirilecek. Ancak bu değişimin bedeli henüz açıklanmadı. Apple Watch, bildiğiniz üzere farklı versiyon ve malzeme tercihlerine bağlı olarak 349$ ile 17,000$ arasında değişen fiyat etiketleriyle 24 Nisan tarihinde satışa çıkıyor. Özel manyetik şarj aletiyle gelen saat, Bluetooth ile WiFi bağlantılarıyla da iletişim sağlayabiliyor.
 
 
iPhone ile koordine çalışan ve analiz uzmanlarının 15-20 milyon arasında satış beklediği akıllı saat modeli Watch, batarya değişimi imkanı göz önüne alındığı zaman her sene yenilenmeyerek uzun vadeli bir yardımcı ürün olarak Apple ürün gamında kendisine yer bulabilir.
 
18199
Bu haberler ilginizi çekebilir