Apple Watch Arayüzlü iPhone

Lucas Menge, Apple Watch ana ekranını iOS için geliştirmiş. Prototoipe ait detaylar ve video haberimizde...
21 Mayıs 2015 17:51
Apple Watch Arayüzlü iPhone
9 Eylül'de düzenlenen etkinlikte Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'dan sonra tanıttığı Apple Watch, her ne kadar henüz satışa sunulmamış olsa da birçok kişinin beğenisini kazanmıştı.
 
 
Donanımsal detayların yanı sıra arayüzü ile de dikkat çeken Apple Watch, hem diğer akıllı saatlerden hem de klasikleşmiş iOS görüntüsünden daha farklı bir deneyim sunması ile beğenileri toplamayı başardı.
9to5Mac editörü Michael Steeber ise geçtiğimiz hafta iOS ana ekranının Apple Watch'a benzer dokunuşlar ile nasıl modernize edilebileceği hakkına bir makale yayınlamış ve oldukça ilgi çekmişti. Yayınlanan makalenin ardından hayali uygulamaya dökmek isteyen Lucas Menge ise birkaç günlük uğraş sonucunda bu fikrin prototipini hazırlamayı başarmış. 
 
 

 
İlk iPhone'dan itibaren hiç değişmeden devam eden klasikleşmiş iOS ana ekranına yeni bir hava getiren bu tasarım ilk etapta ilgi çekici görünüyor ancak denemeden tam bir fikir sahibi olmak mümkün değil. 
 
Ancak çok başarılı bir deneyim sunmuş ve herkes tarafından beğenilmiş olsa bile böyle bir arayüzün bu aşamada Apple tarafından hazırlanıp gerçeğe dönüştürülmesi ise çok daha düşük bir ihtimal gibi görünüyor. 
shiftdelete
850128
Bu haberler ilginizi çekebilir