Apple Watch 2 Nasıl Olacak?

Yeni patent başvuruları ile Apple Watch 2 akıllı saatte bizi nelerin beklediği ortaya çıktı. Apple merakla beklenen akıllı saatte hangi özellikleri dahil edecek? İşte tüm detaylar...
19 Haziran 2016 18:18
Apple Watch 2 Nasıl Olacak?
Apple ikinci nesil akıllı saatte radikal yenilikler sunmaya hazırlanıyor. Şirketin geçtiğimiz hafta içerisinde kaydını gerçekleştirdiği iki yeni patent, Apple Watch 2 akıllı saatin selefine göre kamera ve daha fazla butonu beraberinde getireceğini gösteriyor.
 
Öncelikle kamera ile başlayacak olursak; patentte yer alan bilgilerde kameranın saat üzerinde nereye konumlandırılacağı belirtilmiyor. Ön taraf ya da yan üst bölge muhtemelen kameranın yerleştirileceği noktalardan biri olacak.
 
 
Apple Watch 2’de kamera ne işe yarayacak?
 
 Söz konusu kameranın neler sunacağı da şimdilik tam olarak bilinmiyor. Barkod , QR kodu ya da yakın çevredeki nesnelerin görüntülerini yakalamak, patente göre dahili kameranın özellikleri arasında olacak. 
 
 

 
Bunun yanında söz konusu kameranın selfie ve video çekimi için de kullanılabileceği, hatta FaceTime ile görüntülü aramalar dahi gerçekleştirebileceği iddia ediliyor.
 
Apple Watch 2’ye eşlik edecek dahili kamera hakkında önümüzdeki süreçte daha net bilgilerin ortaya çıkacağını düşünüyoruz.
 
 
Yeni butonlar geliyor!
 
Bir diğer patent ise Apple Watch 2’de daha fazla butonun yer alacağını gösteriyor. Patente göre akıllı saate iki yeni buton eşlik edecek. Fiziksel ya da dokunmaya duyarlı olacak butonların hangi fonksiyonlara sahip olacağı şimdilik bilinmiyor; ancak butonlardan birinin kameraya özgü olması sürpriz olmayacaktır.
 
 

 
Son olarak; Apple Watch 2 eylül ayında iPhone 7 serisi modellerle birlikte tanıtılacak. watchOS 3 işletim sistemiyle çıkış yapacak saatin satış işlemi de yine üçüncü çeyrek içerisinde başlayacak.
shiftdelete
913553
Bu haberler ilginizi çekebilir