Apple ürünlerine otomobil pili!

AMERİKAN teknoloji devi Apple’ın finansal olarak güçlük çeken elektrikli otomobil şirketi Tesla’yı satın alma dedikodusu Silikon Vadisi’nde uzun zamandan beri konuşulanlar arasında yer alıyor.
17 Mart 2014 19:23
Apple ürünlerine otomobil pili!
Taraflar satın alma görüşmelerini inkar etse de, sonunda Tesla CEO’su Elon Musk geçen şubatta Apple ile masada olduklarını kabul etti. Bu açıklamanın üzerine Apple’ın Tesla’ya biçeceği değer Silikon Vadisi’nin en çok konuşulan konuları arasında yer almaya başladı. Bazı bloglar, kasasında 150 milyar dolardan fazla bir serveti bulunan Apple’ın yaklaşık 34 milyar doları nakit olarak Tesla’ya vereceğini öne sürüyor.
 
5 MİLYAR DOLAR YATIRIM
 
Apple’ın Tesla’yı tercih etmesindeki en büyük sebep otomotiv sektörüne girmeyi istemesi. Ancak işin arka tarafında ise Tesla’nın batarya konusunda önemli bir güç haline gelmesi bulunuyor. Paylaşılan bilgilere göre Tesla şu ana kadar sadece batarya üretimi için 5 milyar dolarlık yatırım yapmış durumda. Bu da Apple’ın özellikle akıllı telefon modeli iPhone’un en zayıf noktalarından birine destek olacağını gösteriyor. Başka bir deyişle Apple, Tesla’lar için üretilen performansı yüksek pillerin teknolojisini iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlarda kullanabilecek.
hurriyet
Etiketler : Apple , iPad , iphone , Kurumsal Haberler , MAC
752548
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama