Apple ürünlerine otomobil pili!

AMERİKAN teknoloji devi Apple’ın finansal olarak güçlük çeken elektrikli otomobil şirketi Tesla’yı satın alma dedikodusu Silikon Vadisi’nde uzun zamandan beri konuşulanlar arasında yer alıyor.
17 Mart 2014 19:23
Apple ürünlerine otomobil pili!
Taraflar satın alma görüşmelerini inkar etse de, sonunda Tesla CEO’su Elon Musk geçen şubatta Apple ile masada olduklarını kabul etti. Bu açıklamanın üzerine Apple’ın Tesla’ya biçeceği değer Silikon Vadisi’nin en çok konuşulan konuları arasında yer almaya başladı. Bazı bloglar, kasasında 150 milyar dolardan fazla bir serveti bulunan Apple’ın yaklaşık 34 milyar doları nakit olarak Tesla’ya vereceğini öne sürüyor.
 
5 MİLYAR DOLAR YATIRIM
 
Apple’ın Tesla’yı tercih etmesindeki en büyük sebep otomotiv sektörüne girmeyi istemesi. Ancak işin arka tarafında ise Tesla’nın batarya konusunda önemli bir güç haline gelmesi bulunuyor. Paylaşılan bilgilere göre Tesla şu ana kadar sadece batarya üretimi için 5 milyar dolarlık yatırım yapmış durumda. Bu da Apple’ın özellikle akıllı telefon modeli iPhone’un en zayıf noktalarından birine destek olacağını gösteriyor. Başka bir deyişle Apple, Tesla’lar için üretilen performansı yüksek pillerin teknolojisini iPhone, iPad ve Mac bilgisayarlarda kullanabilecek.
hurriyet
Etiketler : Apple , iPad , iphone , Kurumsal Haberler , MAC
414030
Bu haberler ilginizi çekebilir