Apple ünlü İsrail şirketini satın aldı

Beklenen oldu ve Apple, Microsoft Kinect'in geliştiricisi İsrail merkezli 3B sensör teknolojileri üzerine faaliyet gösteren PrimeSense'i satın aldı.
26 Kasım 2013 17:00
Apple ünlü İsrail şirketini satın aldı

Konuyla ilgili AllThingsD'ye açıklama yapan Apple basın sözcüsü; Apple'ın her satın alımdan sonra yaptığı tipik açıklamayı yaparak PrimeSense'i satın aldıklarını doğruladı. Basın sözcüsü, Apple'ın zaman zaman küçük çaplı teknoloji firmalarını satın aldığını belirtirken; geleceğe yönelik planlarını ya da amaçları konusunda konuşmayı tercih etmediklerini söyledi.

Satın alımın ne kadara gerçekleştiği kesin olarak bilinmemekle birlikte firmaya yakın isimler Apple'ın PrimeSense'i satın almak için yaklaşık 350 milyon dolar ödeme yaptığını iddia ediyor.

Peki Apple PrimeSense'i ne için aldı? Bu konuda Apple'dan bir açıklama yok; ancak PrimeSense'in alımdan önce üzerinde çalıştığı televizyon projesinin Apple'ın ilgisini çektiği ve alımda etkili olduğu sanılıyor. 

Bilindiği üzere, 3 boyutlu sensörler ile insan hareketlerini yüksek güvenilirlik ile takip eden çözümler üzerine odaklanan PrimeSense, Microsoft'un 1.nesil Kinect'in geliştirilmesinde büyük rol oynamıştı. Ancak Xbox One ile birlikte verilen Kinect, Microsoft tarafından geliştiriliyor. Bu açıdan Apple'ın PrimeSense'i satın alması Kinect'in geleceği açısından kritik bir önem taşımıyor.

Apple'ın PrimeSense ile sahip olacağı 3 boyutlu sensör teknololojisindeki deneyimi, 2014 yılı sonunda tanıtılması beklenen Apple TV'de kullanmasına kesin gözüyle bakılırken; Apple'ın bu kontrol sistemini farklı cihazlarında da kullanıma sunabileceği konuşuluyor.

donanimhaber
Etiketler : Apple , Apple TV
153229
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama