Apple TV'ye Yeni Özellik Geliyor!

Apple TV'ye yeni özellik geliyor. iOS 11 ile birlikte Apple TV de beklenen özelliklerine kavuşacak. İşte detaylar...
17 Nisan 2017 12:58
Apple TVye Yeni Özellik Geliyor!
Apple tarafından Haziran ayında gerçekleştirilecek olan WWDC 2017 etkinliğinde iOS 11, macOS 10.13, watchOS 4 ve tvOS 11 işletim sistemlerinin tanıtılması bekleniyor. tvOS 11 ile birlikte Apple TV’ye kazandırılacak özellikler ise, ürünün sahiplerini oldukça memnun edeceğe benziyor.
 
Apple TV için tvOS 11 kullanıcıları memnun edecek
 
Son iddialara göre, tvOS 11 ile birlikte Apple TV oldukça kayda değer yeniliklere kavuşmuş olacak. Bunların başındaysa çoklu kullanıcı girişi ve resim içinde resim özellikleri geliyor.
 
 
Evde yaşayan kişilere ait Apple ID’leri yönetecek olan sistemle, bir profil seçildiğinde sadece o profile ait içerikler görüntülenecek. Örneğin, Music uygulaması o profilin şarkı ve oynatma listelerini gösterecekken, ana ekran ise kullanıcıya ait uygulamaları ve uygulama sıralamalarını sunacak. Hem de bu özelliği kullanmanın kanal değiştirmek kadar olacağı da ifadeler arasında yer alıyor.
 
 
Apple TV’ye gelecek resim için resim özelliği sayesindeyse kullanıcılar bir uygulama içerisinde video izlemeye başladığında ve başka bir uygulamaya gitmek istediğinde video ekranın sağ veya solunda sabitlenecek. Böylece hem internette sörf yapıp hem de videoyu izlemeye devam edebiliyor olacaksınız.
 
Son olarak, Apple’ın hala abonelik gerektiren bir TV platformu üzerine çalışmalarını sürdürdüğü belirtilmekte.
 
shiftdelete
218771
Bu haberler ilginizi çekebilir