Apple Türk çalışanlara ne kadar maaş veriyor?

Teknoloji devi Apple'ın İstanbul Zincirlikuyu'daki Zorlu Center'da yarın açacağı mağazada 100 çalışanla hizmete girecek. Ancak mağaza hakkında merak edilen sorulardan biri dünyanın en değerli teknoloji şirketi olan Apple'ın Türkiye'deki çalışanlarına verdiği maaş oldu.
04 Nisan 2014 18:16
Apple Türk çalışanlara ne kadar maaş veriyor?

Aldığımız bilgilere göre Apple'ın Türkiye mağazasında çalışan satış elemanları ortalama 2 bin 400 lira maaş alıyor. 'Genius' olarak adlandırılan işletim sistemi ve donanım konusunda uzman olan çalışanların maaşlarıysa yaklaşık 3 bin 200 lira civarında bulunuyor. Apple'ın Türkiye'deki çalışanlarına ödedikleri rakamıla, diğer teknoloji mağazaları arasında önemli bir fark bulunuyor. Türkiye'deki bir teknoloji mağazasında satış elemanı olarak çalışan biri yaklaşık 1600 lira civarında maaş alıyor.

BELLİ ÜNİVERSİTELER VAR
Apple'ın çalışanlarını işe alırken üzerinde durduğu noktalardan biri eğitim ve eğitim alınan okul olarak ifade ediliyor. Özellikle genius pozisyonunda çalışanların üniversitelerin bilgisayar veya elektronik mühendisliği bölümlerinde okuması belirtiliyor. Buna ek olarak Bilkent Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olanların Apple'a iş başvurusu yapabildiği de öne sürülüyor.
hurriyet
273681
Big Boss
04 Nisan 2014, Cuma 19:14
itü, odtü mühendislik mezunu olacam 3200 maaş için apple mağazasına başvuracam. ya bi gidin işinize yaa......
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama