Apple, Touch ID Problemini Çözebildi Mü?

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'de kullanılacak olan Touch ID teknolojisi ilgili birçok iddia ortaya atılmıştı. Peki, yılan hikayesine dönen Touch ID teknolojisi çözüme kavuşabildi mi?
08 Eylül 2017 10:53
Apple, Touch ID Problemini Çözebildi Mü?
iPhone 8’in bundan birkaç ay önce sürekli konuşulan, ancak bir türlü çözüme kavuşamayan Touch ID konusu Wall Street Journal’ın yayınladığı yeni bir raporla belli oldu. Apple’ın sıra dışı bir Touch ID’yi ekranın altına sakladığını söylemek isterdim, ancak ne yazık ki böyle bir durum geçerli değil.
 
 
12 Eylül’de Tim Cook’un sunumu ile duyurulacak iPhone 8’de, Wall Street’in Apple mühendislerinden edindiği bilgilere göre ekrana gömülü bir Touch ID olması için çok uğraşıldı, ancak bunun telefonun tanıtılacağı zamanın sonrasına aksayacak olması sebebiyle özelliğin tamamen kaldırılmasına karar verildi.
 
Rapora göre iPhone 8 yeni bir şey deneyecek ve Touch ID’yi fiziksel olarak eklemese de yüz tanıma kilidini bu donanım gibi kullanmaya çalışacak. Yine de Samsung’un iris tarayıcısını rahatlıkla geçilebildiğini gördüğümüz bu günlerde, bu formül ne kadar güvenli olur bilinmiyor. Belki de Apple’ın sürdürdüğü AR hizmeti sayesinde yüz tanıma kilidi çok daha güvenli olacak.
 
webtekno
954634
Bu haberler ilginizi çekebilir