Apple Store'da Nokia Ürünleri!

Apple, Nokia'ya ait ürünleri internet mağazası Apple Store'da satışa çıkardı. İşte Apple Store'da satışa çıkan Nokia ürünleri...
20 Temmuz 2017 10:02
Apple Storeda Nokia Ürünleri!
Apple'dan yapılan açıklamaya göre firma bir kez daha Nokia ürünlerini çevrimiçi Apple mağazalarında satışa sundu. Çok yakında da fiziksel olarak alışveriş yapabileceğiniz normal mağazalarda bu ürünlerin yerlerini alacağını duyurdu.
 
Hangi ürünler satılacak?
 
Apple'ın mağazalarında tabii ki Nokia'nın akıllı telefonları satılmayacak ama Nokia'nın ürettiği birkaç sağlık cihazı artık Apple mağazalarındaki yerlerini almış olacak.
 
Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Nokia, Withings adlı firmayı satın almış ve termometre, tartı ve kan basıncı ölçüm cihazları üreten bu firmanın tüm ürünlerini artık Nokia markası altında satacağını açıklamıştı.
 
 
 
 
İşte bu bahsi geçen cihazlar artık Apple mağazalarında da yer alacak. İşin daha da ilginç kısmı Apple'ın eskiden orijinal Withings ürünlerini zaten satıyor oluşu. Fakat bu durumun önüne geçmek isteyen Nokia hızlıca bu satışların durdurulması için mahkeme kararı çıkartmayı başarmıştı.
 
İki firma arasındaki yasal savaş geçtiğimiz Mayıs ayında sonuçlanmış ve bu da Apple'ın mağazalarında Nokia ürünlerinin satılabilmesinin önünü açmıştı.
 
shiftdelete
391554
Bu haberler ilginizi çekebilir