Apple Store'da artık çalışanlara izin yok

Apple Store Almanya mağazalarında Eylül ayındaki izin taleplerinin reddedildiğine dair bir bilgi elde ettik. Bu durumda Apple, yeni iPhone 6'nın satışına Eylül'de başlayabilir.
16 Mayıs 2014 18:20
Apple Storeda artık çalışanlara izin yok
Apple'ın iPhone 6 lansmanına dair net bir tarih henüz söz konusu değil, bununla birlikte Almanya'dan gelen bir haber şirketin iPhone 6 modelini hangi dönemde satışa sunacağına dair bir ipucu veriyor. Apple Store Almanya mağazalarından bazılarında Eylül ayında çalışanların izin taleplerinin geri çevrildiği ve izinlerin daha önceki tarihlere verildiği ortaya çıktı.
 
Bu durumda Apple'ın Eylül ayından önce lansman gerçekleştirmesi de olasılıklar arasında dahil oluyor. Şirketin 2014 yılında Samsung Galaxy S5 ve HTC One M8 gibi modelleri daha üzerinden bir yıl geçmeden yenilemesinin bu noktada etkili olabileceği düşünülebilir.
 
Neler bekleniyor?
 
Apple, 2014 yılında yeni akıllı telefon modeli iPhone 6'nın yanı sıra yeni 12 inç ekranlı MacBook Air'i pazara sunacağı, bu bilgisayarın retina ekranlı olacağı yönündeki beklenti yüksek. Şirketin yeni iPad modellerinin yanı sıra akıllı saat segmentine iWatch adlı ürünle adım atması ve yeni multimedya aracı Apple TV'yi tanıtmasına yönelik beklentiler de mevcut.
 
Apple TV olasılığı düşük
 
Bu beklentiler arasında Apple TV'nin gelme olasılığı oldukça düşük; bunun Apple hisse senetlerine negatif yansımaları olabilir. Ek olarak iWatch beklentisi de fazla yüksek değil. Gerek Apple TV gerekse iWatch'ın 2014'te ortaya çıkması kesinlik arz etmiyor, ancak yeni bir iPhone ve iPad kesin. MacBook Air ise gelmesi kuvvetle muhtemel bir diğer Apple ürünü. 
tabletpc.com.tr
716353
Bu haberler ilginizi çekebilir