Apple Store'da acemi olmayın

Apple, geçen hafta 424’üncü resmi dükkânını Türkiye’de hizmete açtı. Apple Store İstanbul’un fotoğraflarını gördünüz, çalışanların maaşlarını öğrendiniz. Peki, nasıl çalıştığını biliyor musunuz?
12 Nisan 2014 15:34
Apple Storeda acemi olmayın
Galiba Apple’ı diğer teknoloji devlerinden ayıran en önemli unsur, zorlu deplasmanlarda dahi takımlarını yalnız bırakmayan sadık taraftarları. Zorlu Center’a gelen birçok kişinin ortada yeni bir ürün olmamasına rağmen sabahlayarak Apple Store’un açılmasını beklemesini bu taraftar kültürüyle açıklayabiliyoruz. Apple Store’un kendisinin İstanbul’da yeni bir Apple ürünü gibi algılanması, mağaza çalışanlarının işe gelirken taraftarlara üçlü çektirecek kadar enerjik olmaları işte tam da bu yüzden acayip gelmiyor. Ancak Apple Store deneyiminin ‘Her kıyafete dokunmak’ adlı alışveriş geleneğinden biraz farklı olduğunu söylemek gerek. Dükkân ilk ziyaretçileri için biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. 
 
Bir miktar ön bilgi ve ipucunu hayır duası ile takas edeyim o halde. Mağaza üç bölüme ayrılıyor: 
 
Red zone
 
-Kırmızı Alan tüm sihrin, kısaca satışın gerçekleştiği bölüme denmekte... Apple Store’a ilk girdiğinizde sizi ilgilendiğiniz bölüme yönlendirecek bir çalışan karşılayacak. Ona kulak verin ve cihaz tamir eden bir teknisyenden iPhone satın almaya çalışan çaylak müşteri siz değil başkası olsun. 
 
-Satış danışmanları birçok ürün hakkında size yardımcı olma yetkinliğine sahip ancak spesifik bir cihaz hakkında çok derin sorularınız mevcutsa (‘MacAir mi alsam yoksa Pro mu?’ onlardan biri değil) ‘ürün uzmanı’ bir çalışanla görüşmeyi talep edebilirsiniz.
 
Genius bar
 
-Dahi Masası, Apple Store’un diğer tüm teknoloji mağazalarından ayrıştığı nokta. Bilgisayarlarınız için üst düzey bir teknik desteği ücretsiz olarak bu noktadan almanız mümkün.
 
-Ücretsiz hizmetler jet hızıyla popüler olduğundan Genius Bar için bir doktora gider gibi randevu almanız gerekiyor.
 
-Servise getirdiğiniz cihazı yedeklemeyi unutmayın. Yedekleme işleminin 15 dakikalık şöhretinizden çalmasını istemeyiz.
 
Family room
 
-Aile Odası olarak bilinen alan mobil cihazlar için teknik destek alacakların uğraması gereken adres. Bu bölüme de yine randevu alarak gelmek gerekiyor. Bu bölümde belli aralıklarla çeşitli eğitimler alabilirsiniz.
hurriyet
634457
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei Watch 2nin Görüntüleri Sızdı!

  Huawei Watch 2'nin Görüntüleri Sızdı!

  Huawei'nin yeni akıllı saati Huawei Watch 2'nin görselleri sızdırıldı. Görünüşe bakılırsa Huawei akıllı saat pazarında adından söz ettirecek!
 • Renkli AirPods!

  Renkli AirPods!

  Apple'ın kablosuz kulaklığı AirPods'un yeni renk seçenekleri geliyor! 58 renk seçeneği sunan Colorware ile artık istediğiniz renkteki AirPods'u tercih edebilirsiniz.
 • Dünyanın En Hızlı SD Kartı Üretildi!

  Dünyanın En Hızlı SD Kartı Üretildi!

  Teknoloji devi Sony, dünyanın en hızlı SD kartını üretti. Yüksek yazma hızına sahip olması fotoğrafçılık ile uğraşanlar tarafından çok beğenilecek.
 • Yeni Nesil Apple TV!

  Yeni Nesil Apple TV!

  Apple'ın WWDC 17 etkinliğinde tanıtacağı Apple TV ile ilgili haberler gelmeye başladı. Peki yeni nesil Apple TV hangi farklılıklarla gelecek?
 • Siri İle Sevgililer Günü Planı!

  Siri İle Sevgililer Günü Planı!

  Teknoloji çağındayız ve teknolojiyle yaşıyoruz. Siri'de teknolojinin bize sunduğu bir imkan. Peki bu yıl Siri ile sevgililer günü planı yapmaya ne dersiniz?
 • Huawei Watch 2nin Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

  Huawei Watch 2'nin Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

  Huawei'nin akıllı saati Huawei Watch 2'nin tanıtım tarihi belli oldu. İşte o tarih...
 • Dünyanın En İnce Monitörü!

  Dünyanın En İnce Monitörü!

  Şuan ki dünyanın en ince monitörü Philips Moda 245C7QJSB'nın şık tasarımının detaylarına birlikte bakalım.
 • Canon 77D Ortaya Çıktı!

  Canon 77D Ortaya Çıktı!

  Canon tarafından piyasaya yeni çıkarılacak olan Canon 77D fotoğraf makinesi yakın bir zamanda tanıtılacak. İşte 77D hakkında ilk bilgiler...
En Çok Okunan Haberler
 • İşte HTC U Ultra Fiyatı!İşte HTC U Ultra Fiyatı!
  HTC U Ultra'nın fiyatı belli oldu. HTC U Ultra 1 Mart'tan itibaren raflardaki yerini alacak. Yalnız HTC'nin yeni telefonunun fiyatı oldukça yüksek…
 • Huawei Watch 2nin Görüntüleri Sızdı!Huawei Watch 2'nin Görüntüleri Sızdı!
  Huawei'nin yeni akıllı saati Huawei Watch 2'nin görselleri sızdırıldı. Görünüşe bakılırsa Huawei akıllı saat pazarında adından söz…
 • Hacerların Tuzağına Düşmeyin!Hacerların Tuzağına Düşmeyin!
  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama