Apple, Sanal Gerçeklik Dünyasına Açılıyor!

Apple sanal gerçeklik için düğmeye bastı! Son dönemin yükselen teknolojisi sanal gerçeklik için ilk adımını atan Apple'ın nasıl bir yol izleyeceği ve detayları haberimizde...
23 Ocak 2016 13:13
Apple, Sanal Gerçeklik Dünyasına Açılıyor!
Sanal gerçeklik, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru bir yükselişe geçmiş ve 2016 yılı için VR yılı olacak ifadeleri kullanılmaya başlanmıştı. HTC, Samsung, Oculus ile Facebook ve Sony gibi devlerin boy göstermek için gün saydığı VR piyasasına yeni bir adayın ekleneceği gündeme geldi.
 
Sanal gerçeklik için şimdiye kadar somut bir hamle yapmayan Apple, Virginia Tech Üniversitesi'nde görev yapan sanal gerçeklik araştırmacısı Doug Bowman'ı işe aldığını duyurdu. Doug Bowman; HTC Vive, Google Cardboard ve Google Glass gibi ürünlerin yapımında çalışmıştı.
 
 
VR için patentler de almaya başlayan Apple'ın, D. Bowman ile pazarı iyice analiz edip, olası bir VR cihazını tüketicilerin beklentileri doğrultusunda hazırlayacağı düşünülüyor.
 
2016 onların yılı olacak. Sanalı gerçekliğe dönüştüren teknoloji bu yıla damgasını vurabilecek...
Apple, eğer bir VR kaskı üretirse bunu 4. nesil Apple TV'de oyun odaklı kullanılacağını düşünüyoruz. iPhone modellerinde ise aynı Samsung Gear VR'da olduğu gibi bir kullanım şekli sunulacaktır.
shiftdelete
Etiketler : Apple , Apple TV , Sanal Gerçeklik , VR
136609
Bu haberler ilginizi çekebilir