Apple Samsung'tan vazgeçemiyor

Apple'ın Samsung ile olan geçmişe dayalı tedarik ortaklığını tamamen bitirmeye çalıştığı uzun süredir teknoloji gündemini meşgul ediyor. Pek çok bileşen tedariğini Samsung'dan başka firmalara kaydıran Apple'ın A serisi işlemcilerde ise Samsung'dan tamamen vezgeçemediği biliniyor.
09 Ekim 2013 00:17
Apple Samsungtan vazgeçemiyor
Apple'ın hem farklı döküm firmalarıyla anlaştığına dair hem de bir döküm firmasını satın aldığına dair iddialar gündeme gelse de yapılan incelemelerde A7 işlemcisinde de Samsung'un imzasına rastlandı. Güney Kore'den gelen bilgiler Apple'ın gelecekte de Samsung'dan vazgeçemeyeceğini iddia ediyor. 
 
Korea Daily Economic tarafından ortaya atılan iddiaya göre gelecek yıl 20nm fabrikasyon sürecinde üretilecek A8 işlemcisine geçmek isteyen Apple, yüzde 60-70 oranında üretimi TSMC firmasına yaptıracakken, yüzde 30-40 oranında üretimi ise Samsung'a yaptıracak. 
 
Apple'ın bu kararın altında yatan neden ise üretim süreçleri. 20nm fabrikasyon sürecine sahip olacak A8 işlemcisinin üretiminin oldukça zor olması, Apple'ı ikinci bir güvenilir dökümcüye yönelmesine sebep oluyor. Daha önce A8 işlemcilerin tamamen TSMC tarafından üretileceği, ancak A9 ile birlikte Samsung'un oyuna geri döneceği dile getirilmişti. Eğer iddialar doğruysa Samsung ara vermeden Apple'a işlemci tedariğini sürdürecek. 
donanimhaber
Etiketler : Apple , Samsung
2304
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama