Apple Müzik Abone Sayısı 10 Milyonu Aştı

Apple Müzik servisi duyurulduğu günden bu yana hızlı bir şekilde abone sayısını arttırmaya devam ediyor. Son rakamlar ise 10 milyon abone sayısını aştığı yönünde. Tüm detaylar haberimizde...
06 Ağustos 2015 15:44
Apple Müzik Abone Sayısı 10 Milyonu Aştı
Apple'ın geçtiğimiz Haziran ay içerisinde çevrimiçi müzik sektörüne adım attığı yeni servisi "Apple Müzik", aradan geçen zaman içerisinde önemli bir abone sayısına ulaşmayı başardı.
 
Haziran ayı sonunda üç aylık ücretsiz deneme sürümüyle ilk etapta 100 ülkeye açılan Apple Müzik, aradan geçen beş hafta içerisinde tam 11 milyon aboneye ulaştı. Üç aylık deneme süresi bitince servisi kullanmak için aylık 10$, aile planında ise 6 üyeye kadar aylık 15$ ödeme yapılması gerekecek. Aile paketine şuan için 2 milyondan kişi kayıt yaptırmış durumda.
 
Apple'ın çevrimiçi müzik sektöründeki en büyük rakiplerinden Spotify'ın şuan 70 milyon aktif kullanıcısı, 20 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Apple'ın kısa sürede elde ettiği abone sayısı ise şimdilik "ücretsiz" olmasına rağmen geleceğe yönelik büyük umutlar vaat ediyor. 
donanimhaber
860504
Bu haberler ilginizi çekebilir