Apple Müşteri Hizmetleri Artık Twitter'da

Apple, Twitter üzerinden müşteri desteği sunmaya başladı. Bu hesap üzerinden çeşitli Apple hizmetleri ile ilgili müşteri soru ve taleplerine yanıt verilecek...
04 Mart 2016 18:22
Apple Müşteri Hizmetleri Artık Twitterda
Bugüne dek sosyal ağlarla arası iyi olmayan, Facebook, Twitter gibi bilindik sosyal mecralara marka olarak giriş yapmayan Apple, müşteri desteği sağlayacağı resmi hesabını açtı.
 
İlk etapta iTunes, AppStore ve Apple Music için bazı sosyal medya hesapları açan Apple, bu işe ısınmış olacak ki müşterilerle bire bir iletişime geçeceği ve bu işe belli bir kaynak ayırdığı belli olan sistemi devreye soktu. @AppleSupport adlı hesap altında destek veren Apple, hesap üzerinden ürünleri ile ilgili bilgi ve ipuçlarını paylaşacakken, bu hesaba soru soran Apple müşterlerinin de sorularını yanıtlıyor olacak.
 
Yapılan pek çok araştırma gösteriyor ki kullanıcılar sosyal ağları birer müşteri hizmetleri destek platformu olarak kullanıyor. Bu, markalar için o konuşmaları yakalamak, müşteri iletişimini ve sadakatini sağlamak açısından da oldukça önemli. Apple da müşterileri konusunda hassas davranan bie şirket olarak, biraz geç de olsa Twitter’a girmesi önemli bir gelişme. Ancak bunun önemli bir planla yapıldığı ve @AppleSupport hesabına binecek yük tahminlenerek yapıldığı da ortada. Hesap şimdilik İngilizce diliyle yayın yapıyor ve müşteri desteği hizmetini de sadece bu dilde sürdürüyor.
 
 

 
Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey de @AppleSupport hesabının açılmasıyla ilgili bir tweet atarak bu önemli olayı takipçilerine duyurdu. Hesap çok kısa zamanda çığ gibi artan takipçi sayısıyla büyümeye de devam edecek gibi gözüküyor.
webrazzi
550238
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
 • Facebook Messenger Lite Arık Türkiyede Kullanımda!

  Facebook Messenger Lite Arık Türkiye'de Kullanımda!

  Facebook'un Messenger Lite artık Türkiye'de. Merakla bekleyenler için Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama