Apple Music'de Uzaktan Kontrol

Bilgisayarda yer alan Apple Music hizmetini, iPhone üzerinden nasıl kontrol edebilirsiniz? Adım adım iPhone'dan PC'deki Apple Music hizmetini yönetme rehberi...
06 Şubat 2016 12:03
Apple Musicde Uzaktan Kontrol
Türkiye'de kullanıma açılan Apple Music, iOS cihazların yanı sıra PC, Mac, Android, Apple Watch ve Apple TV platformlarında da çalışıyor.
 
Apple Music uygulamasını tek bir cihazdan yönetmek için iOS'in içerisine entegre edilmiş bir sistem bulunmuyor. Peki, iPhone üzerinden iTunes'taki Apple Music nasıl kontrol edilir?
 
 
Adım adım PC'deki Apple Music'i iPhone'dan yönetin
 
1. Adım: Apple Music üyeliğinizin tanımlı olduğu Apple ID'niz ile PC'deki iTunes uygulamasına giriş yapın. Eğer iTunes yüklü değilse buradan indirebilirsiniz.
 
2. Adım: iPhone'a App Store'dan Remote uygulamasını indirin.
 
 
3. Adım: iPhone'dan Remote uygulamasını ve PC'den iTunes uygulamasını açın. Remote uygulamasında "Aygıt Ekle" bölümüne tıklayın.
 
 
4. Adım: Bu bölüme tıkladıktan sonra iTunes'ta "Remote" uyarısı belirecek. iTunes üzerinden Remote butonuna tıklayın. iPhone ekranındaki kodu iTunes'a girin.
 
 
5. Adım: iTunes ile Remote bağlantısını sağladıktan sonra, iTunes arşivinize kaydetmiş olduğunuz Apple Music, müzikleri ve çalma listelerinizi yönetebilir, ileri, geri, müzik durdurma ve başlatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
Remote özelliğinde henüz direkt olarak Apple Music üzerinden müzik arama özelliği bulunmuyor.
shiftdelete
547518
Bu haberler ilginizi çekebilir