Apple, Macbook Pro Onarım Programı Başlattı

Apple, üst sınıf dizüstü bilgisayarı Macbook Pro için onarım programı başlattı. Hangi modellerin dahil olduğu haberimizde...
20 Şubat 2015 12:48
Apple, Macbook Pro Onarım Programı Başlattı
Apple, profesyonel sınıf dizüstü bilgisayarı Macbook Pro için onarım programı başlattı. Macrumors sitesinin haberine göre, değişim programı bazı Macbook Pro modellerinde ortaya çıkan video sorununa kalıcı bir çözüm sağlıyor.
 
 
Sorun belirtileri neler?
 
Şirket tarafından yapılan duyuruda sorun belirtilerinin ekranda bozulmuş ve dağılmış video görüntüsü,  bilgisayar ya da harici erkanda video görüntüsünün alınamaması ve bilgisayarın beklenmedik şekilde yeniden başlatılması olarak sıralanıyor. Bu semptomlardan birine sahip Macbook Pro’lar program kapsamında Apple servislerine çağırılıyor.
 
 
 
Hangi modeller çağırılıyor?
 
Sorundan etkilenen Macbook Pro modelleri ise, 2011 yılında üretilen  15 inç ve 17 inç Macbook Pro’lar, 2012 ortasında satışa sunulan 15 inç Retina Macbook Pro (Mid-2012) ve 2013 başlarında satışa sunulan 15 inç Retina Macbook Pro (Early-2013) modelleri olarak belirtilmiş durumda.  Onarım programı 20 Şubat’ta ABD ve Kanada’da, 27 Şubat’ta diğer ülkelerde başlayacak.
 
Macbook Pro'nuzun modelini ve garanti kapsamını buradan sorgulayabilirsiniz.
shiftdelete
980853
Bu haberler ilginizi çekebilir