Apple Kendi Arama Motorunu Hazırlıyor

Apple Google'a rakip olmaya hazırlanıyor! Son çıkan dedikodular ve Applebot'tan sonra bu söylentiler oldukça güçlenmiş durumda. İşte tüm ayrııntılar...
11 Mayıs 2015 19:23
Apple Kendi Arama Motorunu Hazırlıyor
Apple, geçtiğimiz günlerde resmi sitesindeki destek bölümüne yeni bir sayfa ekledi. Eklenen sayfa duyurulan yeni özellik ise Apple’ın kendi arama robotu.
 
Arama robotu, web crawler olarak bilinen bir çeşit internet üzerindeki arama motorlarını birleştirerek genel bir arama yapmaya yarayan birimdir. 
 
 
Arama robotu bir bot olarak çalışır ve bir site hedeflenerek otomatik olarak siteleri gezip, bilgileri kendine yükler. Böylece kullandığı arama motorlarındaki bütün sitelere ulaşımı sağlar.
 
Apple’ın arama robotu daha önceden de vardı, fakat şirket tarafından daha önce detaylandırılmamıştı. Şimdi ise Applebot adı ile karşımızda.
 
Apple şu anda arama robotunu Siri ve Spotlight aramalarında kullanıyor.
 
 
Şirket, iOS cihazlarında varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanmakta. Fakat dedikodulara göre Apple kendine ait bir arama motoru üzerinde çalışmalar yapıyor. Applebot’un destek sayfasına eklenmesi de bu dedikoduları destekler cinste. 
webtekno
287304
Bu haberler ilginizi çekebilir