Apple, Katlanabilir iPhone için LG'le mi Çalışıyor?

Korea Herald'ın isimsiz endüstri kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Apple katlanabilir, bükülebilir iPhone modeli için LG Display ile çalışmalara başladı. Apple'ın Samsung'taki teknik sızıntılara ilişkin endişelerinden dolayı LG'le çalıştığı iddialar arasında.
18 Ekim 2017 12:33
Apple, Katlanabilir iPhone için LGle mi Çalışıyor?
 
Her neyse konumuza geri dönecek olursak, LG Display katlanır OLED ekran için takım oluşturmuş. Aynı şekilde LG Innotek'in de esnek devre kartı için geliştirme ekibi kurduğu belirtiliyor. Kaynaklar panel üretiminin 2020'de başlayacağını ileri sürdü. Bu nedenle Apple, katlanabilir iPhone lansmanını beklenenden daha geç olabilir.
 
Apple genel olarak projelerini başlatmadan bir yıl önce tedarikçileriyle masaya oturup, panel dahil olmak üzere her şeyi ince detayına kadar görüşür. LG'nin iki ya da üç yıl önce kendi katlanabilir OLED panel prototipini tamamladığı, dayanıklılık ve verim oranını da yükselttiği vurgulanıyor.
 
Apple, Samsung'un tekelinden kurtulmak istiyor.
 
Son olarak Apple'ın, Samsung'un tekelinden kurtulmak için LG'nin OLED üretiminine yatırım yapmayı planladığı da raporda yer alan diğer bir detay. Şimdilik bu durumun geçici olarak kabul edildiği ve ayrıntıların henüz kesinleşmediği de belirtiliyor.
 
teknokulis
Etiketler : Apple , iphone , LG , OLED panel , Samsung
801332
Bu haberler ilginizi çekebilir