Apple Kamera Teknolojileri Üreten Linx'i Satın Aldı

Apple, kamera teknolojileri üreten İsrail menşeli Linx firmasını satın aldı. Bu satın alımın ardından gelecek gelişmeler haberimizde...
15 Nisan 2015 18:53
Apple Kamera Teknolojileri Üreten Linxi Satın Aldı
Beats Electronics’i satın aldıktan sonra pek satın alma haberleri ile gündeme gelmeyen Apple, uzun süren sessizliğini bugün bozdu. Kamera alanında ileriye dönük hamle yapmak isteyen Apple, İsrail menşeli kamera teknolojileri üreten Linx firmasını satın aldığını duyurdu.
 
Apple’a Linx’i bünyesine katmak tam 20 milyon dolara mâl oldu. Mobil cihazlar için tasarlanmış minyatür ve çok düşük diyafram açıklığına sahip kameralar üreten Linx, gelecek nesil iPhone'ların görüntüleme özelliklerini geliştirmeye yardımcı olabilir.
 
 
Görüntüler arasında kayıt işlemi sırasında, Linx yazılımı her piksel için çok hassas derinlik bilgileri ve bir farklı bir derinlik haritası oluşturuyor. Bu sayede görüntüler cihaza daha keskin ve net yansıyor.
 
Linx’in üretmiş olduğu kameraların DSLR performansında olduğu dile getiriliyor. Tek lens yerinde birden fazla küçük lens ile bu DSLR kalitesinde fotoğraf çekmek Linx’in teknolojisi ile mümkün görünüyor. Apple da bu teknolojiyi gelecek nesil iPhone’larda kullanarak, rakipleri karşısında üstünlük kurabilir.
 
Düşünsenize iPhone 7’nin giriş seviyesindeki bir DSLR kamera gibi fotoğraf çektiğini. Bu gerçekten inanılmaz olurdu.
shiftdelete
Etiketler : Apple , cep telefonu , iphone , Kamera , Linx
708141
Bu haberler ilginizi çekebilir