Apple, iWatch'da farklı teknolojiler kullanacak!

Apple, herkes tarafından merakla beklenen akıllı saati iWatch ile ilgili çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times'ın konuyla ilgili kaynaklarından edindiği bilgiler herkesi şaşırttı...
03 Şubat 2014 11:52
Apple, iWatchda farklı teknolojiler kullanacak!
Apple’ın iWatch projesi kapsamında yaptığı ilk önemli çalışma kablosuz şarj konusuyla ilgili. İddiaya göre Apple, kimi akıllı telefonlarda da kullanılan manyetik indüksiyon ile çalışan kablosuz şarj sistemini iWatch’a entegre etmeyi planlıyor. Apple bu sayede iWatch’ın kolda takılı olmadığı zamanlarda kablosuz şarj edilerek pil performansının günlük kullanımda yaratacağı sorunun önüne geçmeyi hedefliyor.
 
Apple’ın iWatch için planladığı yenilikler ise bunlarla sınırlı değil. Akıllı saatlerin tek bir şarj ile 6-7 gün çalışması gerektiğine inanan firma, mevcut pil teknolojileriyle bu hedefi yakalamakta sıkıntı çektiği için yüzünü farklı teknolojilere çevirmiş durumda.  Apple’ın güneş enerjisi ve hareket ile şarj edilebilme konuları üzerine çalışmalar yaptığını belirten NYT, bu yeniliklerin pazarda hayat bulmasının ise yıllar sürebileceğini belirtiyor.
 
Gazete, ayrıca, Apple’ın pil performanslarının istenilen seviyeleri karşılayamamasından ötürü diğer bileşenlerin enerji  tasarrufları üzerine de çalışmalar yaptığını dile getirdi.
 
Bilindiği gibi mevcut saatlerden bazıları kol hareketine bağlı olarak saatin ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılayabiliyor. Ancak bu saatlerin hiçbiri iWatch gibi akılı özelliklere sahip değil. Bu nedenle Apple’ın iWatch’da kimyasal pil + güneş enerjisi paneli gibi hibrit bir pil çözümü sunması ileriki yıllarda olası görülüyor.
 
Hatırlanacağı gibi Tony Fadell, nam-ı diğer iPod’un babası, Apple’ın uzun yıllar boyunca iPod ve iPhone’larda güneş enerjisi ile şarj edilebilme konusu üzerinde çalışmalar yaptığını ancak bu cihazların yaygın olarak cep ya da çantalarda tutulduğundan, güneş enerjisi çözümünün fizibil olmadığını tespit ettiklerini söylemişti.
donanimhaber
Etiketler : Apple , iphone , iPod , iWatch , NYT
5727
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama