Apple iWatch İsminden Neden Vazgeçti?

İki yıldır, iWatch olarak tanıtılan Apple’ın akıllı saati ani bir isim değişikliğine uğradı. Apple Watch olarak adlandırılan cihaz, şirketin akıllı ürünlerinde kullanılan ‘i’ harfini ortadan kaldırıyor. Peki, iMac ile başlayan süreç neden Apple Watch’ta sonlandı?
17 Eylül 2014 20:42
Apple iWatch İsminden Neden Vazgeçti?
Apple, iki yıldır beklediği büyük şovu nihayet yaptı. Akıllı saat sektörünü başlatan firma, sessizliğini bozdu. Apple’ın iWatch adlı bir cihaz üzerinde çalıştığı açıklandığından beri, rakip firmalar hızlı davranıp üst üste akıllı saat modellerini piyasaya sürdüler.
 
Apple iki sene süren sıkı bir çalışma sonucunda, rakiplerinden çok farklı bir akıllı saati tanıttı. Bu ürün aynı zamanda Apple’la özdeşleşen ‘i’ ürün serisinin de sonunu getirdi. Yıllardır adı iWatch olarak geçen saat Apple Watch ismiyle tanıtılınca, tüketiciler ve teknoloji sektörü şaşkınlığa uğradı.
 
Tim Cook bile verdiği röportajlarda, cihazdan iWatch diye bahsediyor. Tüketici, neden iWatch isminin değiştiğini merak ediyor. Sıkı Apple fanatikleri, Tim Cook’un Steve Jobs’ın mirasını öldürmeye çalıştığını düşünüyorlar. Jobs’ın karşı çıktığı büyük ekranlı telefondan başlayan süreç, iMac’ten günümüze gelen ürün serisinin de sonunu getirdi.
 
Analistler, Tim Cook’un iWatch yerine, Apple Watch ismini tercih etmesini, giyilebilir teknolojilere bağlıyor. Başında ‘i’ bulunan ürünler, geçmiş zamana ait teknolojiler olarak görülüyor.
 
İsim fazla deşifre olduğu için, iWatch’tan vazgeçildiği de iddialar arasında. Bu konudaki en gerçekçi yorumu Apple’ın eski üst düzey marka yöneticilerinden Ellen Leanse yaptı.
 
Leanse, Apple’ın akıllı saatiyle yeni bir dönem başlattığını bu isim değişikliğinin kendine güvenen bir hareket olduğunu açıkladı. Apple, iWatch ismini değiştirerek, yeni bir dönem başlatıyoruz, bu ilk değişikliğimiz yeni devrimler için bizi izleyin mesajı verdi.
cioturk
2543
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei Watch 2nin Görüntüleri Sızdı!

  Huawei Watch 2'nin Görüntüleri Sızdı!

  Huawei'nin yeni akıllı saati Huawei Watch 2'nin görselleri sızdırıldı. Görünüşe bakılırsa Huawei akıllı saat pazarında adından söz ettirecek!
 • Renkli AirPods!

  Renkli AirPods!

  Apple'ın kablosuz kulaklığı AirPods'un yeni renk seçenekleri geliyor! 58 renk seçeneği sunan Colorware ile artık istediğiniz renkteki AirPods'u tercih edebilirsiniz.
 • Dünyanın En Hızlı SD Kartı Üretildi!

  Dünyanın En Hızlı SD Kartı Üretildi!

  Teknoloji devi Sony, dünyanın en hızlı SD kartını üretti. Yüksek yazma hızına sahip olması fotoğrafçılık ile uğraşanlar tarafından çok beğenilecek.
 • Yeni Nesil Apple TV!

  Yeni Nesil Apple TV!

  Apple'ın WWDC 17 etkinliğinde tanıtacağı Apple TV ile ilgili haberler gelmeye başladı. Peki yeni nesil Apple TV hangi farklılıklarla gelecek?
 • Siri İle Sevgililer Günü Planı!

  Siri İle Sevgililer Günü Planı!

  Teknoloji çağındayız ve teknolojiyle yaşıyoruz. Siri'de teknolojinin bize sunduğu bir imkan. Peki bu yıl Siri ile sevgililer günü planı yapmaya ne dersiniz?
 • Huawei Watch 2nin Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

  Huawei Watch 2'nin Tanıtılacağı Tarih Belli Oldu!

  Huawei'nin akıllı saati Huawei Watch 2'nin tanıtım tarihi belli oldu. İşte o tarih...
 • Dünyanın En İnce Monitörü!

  Dünyanın En İnce Monitörü!

  Şuan ki dünyanın en ince monitörü Philips Moda 245C7QJSB'nın şık tasarımının detaylarına birlikte bakalım.
 • Canon 77D Ortaya Çıktı!

  Canon 77D Ortaya Çıktı!

  Canon tarafından piyasaya yeni çıkarılacak olan Canon 77D fotoğraf makinesi yakın bir zamanda tanıtılacak. İşte 77D hakkında ilk bilgiler...
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plus Detaylandı!Galaxy S8 Plus Detaylandı!
  Samsung'un 1 ay sonra resmi olarak tanıtması beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Evan Blass Twitter'dan…
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?
  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda…
 • 32 GBlık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?32 GB'lık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?
  Apple'ın, onuncu yıla özel çıkaracağı iPhone'larda devrim gibi yeniliklere gideceği iddia ediliyor. Yeni gelen bilgiler ise saklama alanı ile ilgili.…
 • Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!
  Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça firmaların tanıtım yapacağı ürünlerde netleşmeye başladı. Sony de MWC 2017'de Xperia X 2017 tanıtacağı iddia…
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?
  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama