Apple iWatch İsminden Neden Vazgeçti?

İki yıldır, iWatch olarak tanıtılan Apple’ın akıllı saati ani bir isim değişikliğine uğradı. Apple Watch olarak adlandırılan cihaz, şirketin akıllı ürünlerinde kullanılan ‘i’ harfini ortadan kaldırıyor. Peki, iMac ile başlayan süreç neden Apple Watch’ta sonlandı?
17 Eylül 2014 20:42
Apple iWatch İsminden Neden Vazgeçti?
Apple, iki yıldır beklediği büyük şovu nihayet yaptı. Akıllı saat sektörünü başlatan firma, sessizliğini bozdu. Apple’ın iWatch adlı bir cihaz üzerinde çalıştığı açıklandığından beri, rakip firmalar hızlı davranıp üst üste akıllı saat modellerini piyasaya sürdüler.
 
Apple iki sene süren sıkı bir çalışma sonucunda, rakiplerinden çok farklı bir akıllı saati tanıttı. Bu ürün aynı zamanda Apple’la özdeşleşen ‘i’ ürün serisinin de sonunu getirdi. Yıllardır adı iWatch olarak geçen saat Apple Watch ismiyle tanıtılınca, tüketiciler ve teknoloji sektörü şaşkınlığa uğradı.
 
Tim Cook bile verdiği röportajlarda, cihazdan iWatch diye bahsediyor. Tüketici, neden iWatch isminin değiştiğini merak ediyor. Sıkı Apple fanatikleri, Tim Cook’un Steve Jobs’ın mirasını öldürmeye çalıştığını düşünüyorlar. Jobs’ın karşı çıktığı büyük ekranlı telefondan başlayan süreç, iMac’ten günümüze gelen ürün serisinin de sonunu getirdi.
 
Analistler, Tim Cook’un iWatch yerine, Apple Watch ismini tercih etmesini, giyilebilir teknolojilere bağlıyor. Başında ‘i’ bulunan ürünler, geçmiş zamana ait teknolojiler olarak görülüyor.
 
İsim fazla deşifre olduğu için, iWatch’tan vazgeçildiği de iddialar arasında. Bu konudaki en gerçekçi yorumu Apple’ın eski üst düzey marka yöneticilerinden Ellen Leanse yaptı.
 
Leanse, Apple’ın akıllı saatiyle yeni bir dönem başlattığını bu isim değişikliğinin kendine güvenen bir hareket olduğunu açıkladı. Apple, iWatch ismini değiştirerek, yeni bir dönem başlatıyoruz, bu ilk değişikliğimiz yeni devrimler için bizi izleyin mesajı verdi.
cioturk
327518
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Mi VR Play 2 piyasaya çıkıyor. Oldukça uygun fiyatlı olma özelliği dikkatleri üzerine çeken Mi VR Play 2'in özelliklerine ve fiyatına birlikte bakalım.
 • Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+ı Tanıttı!

  Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+'ı Tanıttı!

  Xiaomi, CES 2017'de duyurduğu yeni VR aksiyon kamerası YI 4K+'ı tanıttı. 4K ile 60 FPS anı yakalayabilen VR sınıfı kamera, oldukça iddialı görünüyor...
 • Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
 • İşte Samsung Gear 360(2017)!

  İşte Samsung Gear 360(2017)!

  Samsung, Galaxy S8'in yanında yeni aksesuarlarını da tanıttı. Onlardan bir de Gear 360 kamerasının 2017 model versiyonu. İşte Gear 360 ile ilgili tüm detaylar...
 • Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom kablosuz hoparlör tanıtıldı. Logitech'in suya dayanıklı yeni kablosuz hoparlörü, 360 derece ses verebilme özelliğine sahip. İşte Wonderboom'um fiyatı ve özellikleri...
 • Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus Republic of Gamers, Strix GD30 masaüstü oyuncu bilgisayarını duyurdu. İşte Strix GD30'un tüm detayları...
 • Samsungdan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan müthiş cep saati konsepti! İşte o görüntüler...
 • Dellden 8K Çözünürlüklü Monitör!

  Dell'den 8K Çözünürlüklü Monitör!

  Dell’in 8K çözünürlüklü yeni monitörü ön siparişlerle satışa sunuldu. Dell'in yeni 8K çözünürlüklü monitörünün fiyatını duyunca inanamayabilirsiniz!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama