Apple iWatch İsminden Neden Vazgeçti?

İki yıldır, iWatch olarak tanıtılan Apple’ın akıllı saati ani bir isim değişikliğine uğradı. Apple Watch olarak adlandırılan cihaz, şirketin akıllı ürünlerinde kullanılan ‘i’ harfini ortadan kaldırıyor. Peki, iMac ile başlayan süreç neden Apple Watch’ta sonlandı?
17 Eylül 2014 20:42
Apple iWatch İsminden Neden Vazgeçti?
Apple, iki yıldır beklediği büyük şovu nihayet yaptı. Akıllı saat sektörünü başlatan firma, sessizliğini bozdu. Apple’ın iWatch adlı bir cihaz üzerinde çalıştığı açıklandığından beri, rakip firmalar hızlı davranıp üst üste akıllı saat modellerini piyasaya sürdüler.
 
Apple iki sene süren sıkı bir çalışma sonucunda, rakiplerinden çok farklı bir akıllı saati tanıttı. Bu ürün aynı zamanda Apple’la özdeşleşen ‘i’ ürün serisinin de sonunu getirdi. Yıllardır adı iWatch olarak geçen saat Apple Watch ismiyle tanıtılınca, tüketiciler ve teknoloji sektörü şaşkınlığa uğradı.
 
Tim Cook bile verdiği röportajlarda, cihazdan iWatch diye bahsediyor. Tüketici, neden iWatch isminin değiştiğini merak ediyor. Sıkı Apple fanatikleri, Tim Cook’un Steve Jobs’ın mirasını öldürmeye çalıştığını düşünüyorlar. Jobs’ın karşı çıktığı büyük ekranlı telefondan başlayan süreç, iMac’ten günümüze gelen ürün serisinin de sonunu getirdi.
 
Analistler, Tim Cook’un iWatch yerine, Apple Watch ismini tercih etmesini, giyilebilir teknolojilere bağlıyor. Başında ‘i’ bulunan ürünler, geçmiş zamana ait teknolojiler olarak görülüyor.
 
İsim fazla deşifre olduğu için, iWatch’tan vazgeçildiği de iddialar arasında. Bu konudaki en gerçekçi yorumu Apple’ın eski üst düzey marka yöneticilerinden Ellen Leanse yaptı.
 
Leanse, Apple’ın akıllı saatiyle yeni bir dönem başlattığını bu isim değişikliğinin kendine güvenen bir hareket olduğunu açıkladı. Apple, iWatch ismini değiştirerek, yeni bir dönem başlatıyoruz, bu ilk değişikliğimiz yeni devrimler için bizi izleyin mesajı verdi.
cioturk
338273
Bu haberler ilginizi çekebilir