Apple iWatch İsminden Neden Vazgeçti?

İki yıldır, iWatch olarak tanıtılan Apple’ın akıllı saati ani bir isim değişikliğine uğradı. Apple Watch olarak adlandırılan cihaz, şirketin akıllı ürünlerinde kullanılan ‘i’ harfini ortadan kaldırıyor. Peki, iMac ile başlayan süreç neden Apple Watch’ta sonlandı?
17 Eylül 2014 20:42
Apple iWatch İsminden Neden Vazgeçti?
Apple, iki yıldır beklediği büyük şovu nihayet yaptı. Akıllı saat sektörünü başlatan firma, sessizliğini bozdu. Apple’ın iWatch adlı bir cihaz üzerinde çalıştığı açıklandığından beri, rakip firmalar hızlı davranıp üst üste akıllı saat modellerini piyasaya sürdüler.
 
Apple iki sene süren sıkı bir çalışma sonucunda, rakiplerinden çok farklı bir akıllı saati tanıttı. Bu ürün aynı zamanda Apple’la özdeşleşen ‘i’ ürün serisinin de sonunu getirdi. Yıllardır adı iWatch olarak geçen saat Apple Watch ismiyle tanıtılınca, tüketiciler ve teknoloji sektörü şaşkınlığa uğradı.
 
Tim Cook bile verdiği röportajlarda, cihazdan iWatch diye bahsediyor. Tüketici, neden iWatch isminin değiştiğini merak ediyor. Sıkı Apple fanatikleri, Tim Cook’un Steve Jobs’ın mirasını öldürmeye çalıştığını düşünüyorlar. Jobs’ın karşı çıktığı büyük ekranlı telefondan başlayan süreç, iMac’ten günümüze gelen ürün serisinin de sonunu getirdi.
 
Analistler, Tim Cook’un iWatch yerine, Apple Watch ismini tercih etmesini, giyilebilir teknolojilere bağlıyor. Başında ‘i’ bulunan ürünler, geçmiş zamana ait teknolojiler olarak görülüyor.
 
İsim fazla deşifre olduğu için, iWatch’tan vazgeçildiği de iddialar arasında. Bu konudaki en gerçekçi yorumu Apple’ın eski üst düzey marka yöneticilerinden Ellen Leanse yaptı.
 
Leanse, Apple’ın akıllı saatiyle yeni bir dönem başlattığını bu isim değişikliğinin kendine güvenen bir hareket olduğunu açıkladı. Apple, iWatch ismini değiştirerek, yeni bir dönem başlatıyoruz, bu ilk değişikliğimiz yeni devrimler için bizi izleyin mesajı verdi.
cioturk
567729
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama