Apple, iWatch için Swatch gibi üreticilerle işbirliği yapıyor

Apple’ın son yıllarda yaptığı hamlelerle spor, teknoloji ve moda ikonu olması beklenen ilk akıllı saat çözümü iWatch için firma aralarında bazı saat üreticilerine iş birliğine gitmiş olabilir.
25 Temmuz 2014 14:31
Apple, iWatch için Swatch gibi üreticilerle işbirliği yapıyor
VentureBeat’in Apple’ın iWatch planıyla ilgili bilgi sahibi olan kaynağının aktardığı bilgilere göre Apple, teknoloji dünyasındaki bir ya da iki farklı iWatch beklentisinin askine, karşımıza çok daha fazla model ile çıkacak. Apple, bu ürün yelpazesi ile çok farklı tarzlarda ve fiyat noktalarında teknoloji severlere iWatch sahibi olma fırsatı sunarak, akıllı saati ile şu ana kadar pazarda yakalanmamış başarıya ulaşmayı hedefliyor.
 
Örneğin gençler için daha sportif, klasik saat tutkunlarına ise çok daha geleneksel çizgilerle şekillenmiş iWatch'a sahip olabilme imkanı sunacak bu hamle için Apple’ın aralarında Swatch’un da bulunduğu bazı saat üreticileriyle iş birliğine gitmiş olabileceği, iddianın dikkat çeken noktalarından biri. Kaynaklar, üreticiler hakkında net bilgi vermemekle birlikte, Swatch ve Timex’in Apple ile iş birliğine gitmiş olabileceğine dikkat çekiyor.
 
Aktarılan bilgiler iWatch için oldukça olası gözükse bile Apple’ın ürünlerinde iş birliğine pek gitmeyi sevmediği ve daha çok iç kaynaklarını kullanmayı tercih ettiği bilindiği için, doğruluğu konusuna temkinli yaklaşmakta fayda var.
 
Apple’ın merakla beklenen akıllı saat çözümü iWatch’ın eylül ayının ortasındaki iPhone etkinliğinde ve ya ekim ayındaki Mac-iPad etkinliğinde tanıtılarak, ABD’nin tatil dönemi öncesinde satışa sunulması bekleniyor.
donanimhaber
Etiketler : Akıllı Saat , Apple , iWatch
604565
Bu haberler ilginizi çekebilir