Apple, iPhone 7'de Bataryayı Büyütüyor

iPhone 7 modeli ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son sızıntılara göre Apple, iPhone 7 modeli daha büyük bir bataryaya ve seramik bir gövdeye sahip olacak. İşte tüm detaylar...
20 Mart 2016 17:26
Apple, iPhone 7de Bataryayı Büyütüyor
Akıllı telefon sektörüne yön veren modellerden birisi olan iPhone’un yeni modeli heyecanla bekleniyor. Hakkında sürekli yazılıp çizilen iPhone 7 modeli hakkında bugün yeni sızıntılar ortaya çıktı. Bunlara göre iPhone 7 seramik bir gövedeye ve daha büyük bir bataryaya sahip olacak.
 
 
Bugün ortaya çıkan iPhone 7 modeline ait olduğu iddia edilen görsellere baktığımızda, 7.04 Whr kapasiteli bir batarya görüyoruz.
 
iPhone 6s modelinde yer alan 6.61 Whr kapasiteli bataryaya kıyasla yüzde 6.5’lik bir artış göze çarparken bu bataryanın kaç mAh olduğunu söylemek ise şuandaki elimizdeki verilerle mümkün değil. Ancak Whr değerlerine baktığımız zaman bataryanın büyüyeceğini söyleyebiliriz.
 
 
 
 
Bir süredir gündemde olan 3.5 mm kulaklık jakının iPhone 7 modelinde kullanılmayacak oluşu da büyüyen bataryaya yer açmak için olabilir.
 
Bunun yanı sıra iPhone 7 modelinde seramik kullanılacağı yeniden dile getirildi. 2012 yılında HTC One S modelinde de kullanılan seramik o dönem için kullanıcılardan pek olumlu geri dönüş alamamıştı.
 
Ancak aynı durum iPhone 7 modeli içinde geçerli olur mu derserniz görmeden konuşmak pek doğru olmayacaktır.
shiftdelete
602751
Bu haberler ilginizi çekebilir