Apple, iPhone 7 Üretimine Kısıtlama Getiriyor!

Apple, iPhone satışlarındaki düşüşten dolayı 2017 yılında iPhone 7 üretimini azaltabilir!
01 Ocak 2017 22:19
Apple, iPhone 7 Üretimine Kısıtlama Getiriyor!
Apple, iPhone konusunda geleneksel politikasından vazgeçerek bu yıl tasarım değişikliğine gitmedi. Böylece aynı tasarımı 3 yıldır kullanmaya devam eden Teknoloji devi, iPhone 7'nin ilk çıkışında iyi bir ivme kazandı. Ancak, son raporlar iPhone 7'ye olan talebin git gide azalmaya başladığını gösteriyor.
 
iPhone 7 satışları düştü
 
Nikkei sitesinin ele geçirdiği tedarikçi verilerine göre Apple, 2017 yılının ilk çeyreğinden itibaren iPhone üretimini % 10 oranında azaltmayı planlıyor. Site, bunun ana nedeni olarak iPhone 7'nin küresel satışlarındaki düşüşü gösteriyor.
 
Nikkei tarafından yapılan hesaplamalara ve tedarikçilerden alınan verilere göre Apple'ın 2017 yılının ilk çeyreğinde yapacağı üretim kısıtlaması iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için olacak.
 
Note 7 faciasından yeterince faydalanamadı
 
Apple, Samsung'un Galaxy Note 7 sorunlarını 2017 yılının başında çok iyi kullanabilirdi. Ancak bazı analistlere göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Note 7 sahiplerinin aklını çelebilecek özelliklere sahip değiller.
 
Apple, Eylül ayında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın ilk haftasonu satışlarını açıklamamaya karar verdi. Apple'ın onüç yıl içinde ilk defa gelir düşüşünü bildirmesinin ardından başlayan azap ve sıkıntı havası yıl boyunca devam etti. Muhtemelen iPhone 7'nin ilk satış rakamları da beklenenden düşük çıktı.
shiftdelete
9217
Bu haberler ilginizi çekebilir