Apple, iPhone 5S'in üretimini %75 arttırıyor

iPhone 5c ile beklediği talebi göremeyen ve bu yüzden üretim kapasitesini önemli oranda azaltan Apple, konu iPhone 5s olduğunda ise yüzü gülüyor.
22 Ekim 2013 01:38
Apple, iPhone 5Sin üretimini %75 arttırıyor

NPD Display Search, son yayınladığı çalışmasında yeni iPhone'ların Apple'a yansımasıyla ilgili önemli bilgilere yer verdi. Wall Street Journal'ın yakın zamanda haberleştirdiği iPhone 5c'nin üretiminin azaldığı yönündeki açıklamayı detekleyen NPD Display Search, Apple'ın tahminlerin altında kalan talep karşısında mevcut iPhone 5c üretim kapasitesinin %35 oranında azalttığını belirtti. Ancak iPhone 5c'deki bu talep düşüklüğünün iPhone 5s'e tam zıt şekilde yansıdığının altını çizen NPD, iPhone 5s'e gösterilen olağanüstü talebe cevap verebilmek adına Apple'ın iPhone 5s üretimini %75 oranında arttırdığını söyledi.

NPD'nin açıkladığı bu veriler ışığında Apple'ın genel iPhone satışlarından elde edeceği gelir ve kar marjı, önceki dönemlere kıyasla daha yükselecek. Bilindiği gibi Apple, üst düzey iPhone ile çok daha fazla kar marjı elde ederken; önceki yıllara ait olan iPhone modellerinin satışını daha düşük kar ile gerçekleştiriyor. Dolayısıyla iPhone 5s'in satışları Apple'ın gelir kaleminde büyük önem taşıdığı için Apple'ın haberde bahsettiğimiz iPhone satış tablosundan memnun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

donanimhaber
Etiketler : Apple , iPhone 5S
81327
Big Boss
19 Ocak 2017, Perşembe 16:51
Süper olur
Bu haberler ilginizi çekebilir