Apple, iPad'lerde İsim Değişikliğine Gidiyor

Apple'ın yeni ürünlerini tanıtacağı etkinlik önümüzdeki ay gerçekleşecek. Gelecek ürünlerden biri de yeni bir iPad ve sızıntılar yeni tabletin isminde değişikliğe gidileceği yönünde. İşte detaylar...
26 Şubat 2016 18:40
Apple, iPadlerde İsim Değişikliğine Gidiyor
Apple’ın yeni ürünlerini tanıtacağı etkinliğe sadece birkaç hafta kaldı. Buradaki haberimizde sizlerle detaylarını paylaştığımız etkinlik 15 Mart tarihinde gerçekleşecek. 4 inç ekrana sahip yeni iPhone 5se ve iPad Air 3 etkinlikte yer alması beklenen ürünler arasında.
 
Yeni ürünlerin özelliklerine dair dedikodular devam ederken, şirkete yakın kaynaklardan iPad Air 3’ün ismine yönelik bir iddia geldi. Apple’ın gelecek nesil iPad’de “Air” tanımlamasını kullanmayı bırakacağı ve 3. Nesil iPad Air’ı "iPad Pro" olarak adlandıracağı belirtiliyor. Bu isim değişikliğinin nedeni ise, yeni cihazın artık Apple Pencil ve Smart Keyboard aksesuarlarını destekleyecek olması. Yani, sadece bir isim değişikliği değil cihazın iPad Pro özelliklerine de kavuşması söz konusu olacak.
 
 
Tabletler son birkaç yıldır popülaritesini kaybetti ve tablet pazarı daralıyor. Ancak stylus desteği ve klavye ile gelen tabletler, çizim yapanlar ve iş amaçlı kullananlar için hala bir tercih sebebi. Apple, bunu görmüş olacak ki hem 9.7 inç’de hem de 12.9 inç’de Pro sınıfına terfi edecek gibi duruyor.. Bakalım iddialar doğru çıkacak mı?
webtekno
Etiketler : Apple , iPad , ipad air 3 , iPad Pro , stylus , tablet
628779
Bu haberler ilginizi çekebilir