Apple hala Samsung'un gerisinde

iPhone’larıyla teknoloji pazarını kasıp kavuran Apple bu kez istediği büyümeyi yakalayamadı. Akıllı telefon sevkiyatını geçen yıl \%13 arttıran şirket pazarda Samsung'un gerisinde gerisinde kaldı.
31 Ocak 2014 12:25
Apple hala Samsungun gerisinde
Apple küresel iPhone sevkiyatını geçen yıl %13 arttırdı ancak büyüme oranı akıllı telefon arenasındaki rakiplerinin gerisinde kaldı.
 
2013′te Apple 153.4 milyon iPhone sevkiyatı gerçekleştirdi, 2012′de bu rakam 135.9 milyondu. Buna karşın, Apple’ın ezeli rakiplerinden Samsung sevkiyatını 219.7 milyondan 313.9 milyona yükseltti ki bu %43 büyümeye tekabül ediyor.
 
 
International Data Corporation (IDC) tarafından derlenen bu yeni veri, Apple’ın pazartesi günü çıkan en yeni gelir raporuna biraz daha ışık tutuyor. Mashable tarafından hazırlanan aşağıdaki tablo, önde gelen şirketlerin geçen yılki küresel akıllı telefon sevkiyatını gözler önüne seriyor.
radikal
886069
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Xiaomi De Patladı!Xiaomi De Patladı!
    Akıllı telefon patlama haberlerine bir yenisi daha eklendi. Şimdi ise Xiaomi Redmi Note 4 sim kart takılırken patladı. İşte o gürüntüler...
  • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!
    Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama