Apple, FATİH projesinden elendi !

Apple'ın elenmesinin sebebine çok şaşıracaksınız...
26 Aralık 2013 16:48
Apple, FATİH projesinden elendi !
Tablet cihazları ilk kez tasarlayan, üreten ve dünyaya kazandıran Apple, milyonlarca tabletin satın alınacağı FATİH projesinden “mali yetersizlik” nedeniyle elendi!
 
Önce Apple, Samsung, Vestel, Casper-Exper-Probil, Apple, Telpa, Mobil-TelElektromed, Microsoft ve Arçelik firmalarının bulunduğu ihaleden Mobil-TekElektromed ve Apple, elendi. 10.6 milyon tabletin satın alınacağı bu projede, firmaların üretim kapasitesi ve verdikleri teklifler büyük önem taşıyor.
 
İlk aşamada 8 bin 500 tablet, General Mobile’dan satın alındı. İkinci aşamada 49 bin tablet ise Vestel’den satın alındı. 10.6 milyon tableti kimin üreteceğine ise henüz karar verilmedi, ancak kesin olan bir şey var: Apple değil.
 
Apple’ın elenmesiyle ilgili “mali yetersizlik” dışında bir açıklama yapılmadı. Projenin kazananları ise yerli firmalar oldu.
 
İstanbul Zorlu Center’da dünyanın en büyük Apple Store’larından birini açacak olan Apple CEO’su Tim Cook’un yakın zamanda görüşeceği Abdullah Gül ile FATİH projesiyle ilgili gündemini tamamen değiştirmesi bekleniyor.
hurriyet
Etiketler : Apple , Microsoft , Samsung , tablet
805593
Bu haberler ilginizi çekebilir