Apple Farklı Bir Patent Başvurusu Daha Yaptı!

Teknoloji devi Apple, farklı alanlarda bir çok patent başvurusu yapmıştı. Şimdiki başvurusu ise diğerlerinden biraz daha farklı.
29 Ocak 2017 19:42
Apple Farklı Bir Patent Başvurusu Daha Yaptı!
Günümüzde Teknolojik gelişmelerin başını çeken Apple, Samsung ve LG gibi devlerin ardı arkası kesilmeyen bir patent alma yarışı içinde oldukları zaten bilinen bir gerçek.
 
Televizyondan akıllı telefona, güneş enerjisi sistemlerinden ev aletlerine varıncaya kadar birçok farklı alanda birden sürdürülen bu yarışta, yer yer farklı ve bir o kadar ilginç patentler de ortaya çıkmıyor değil.
 
Apple'dan ilginç bir patent daha!
 
Şimdi sizlere bahsedeceğimiz bu ilginç patent başvurusu ise, Apple tarafından yapılmış.
 
 
Yukarıdaki görselde görebileceğiniz bu patent başvurusu ilk bakışta pekte bir şey ifade etmiyor olabilir.
 
Ancak yakından bakıldığında bu patentin bir çeşit su arıtma veya su buharlaştırma cihazına benzediğini söylemek pekte yanlış olmaz.
 
Ayrıca bu cihazın Apple’ın Mercedes ile yaptığı bir anlaşma sonucu geliştirdiği, bir araç teolojisi olabileceği ihtimali üzerinde de durulduğunu belirtmekte yarar var.
 
 
Yürütülen bu tahminler ne kadar doğru bilmeyiz. Zira bu patentle ilgili, yukarıdaki görsel dışında, başka hiçbir bilgi bulunmamakta.
 
Dolayısıyla söz konusu bu patentin ne işe yaradığı, daha doğrusu hangi madde için kullanılacağını, maalesef ancak ilerleyen günlerde gerçekten kullanıldığı takdirde öğrenebileceğiz.
 
shiftdelete
438759
Bu haberler ilginizi çekebilir