Apple Face ID Kalitesinden Ödün Verecek Mi?

Apple'ın iPhone X üretimini hızlandırmak için Face ID kalitesinden taviz verdiği iddia edilmişti. Apple'dan açıklama geldi.
26 Ekim 2017 14:11
Apple Face ID Kalitesinden Ödün Verecek Mi?
Apple’ın bileşen kalitesi konusunda tedarikçilerine yüksek standartlar koyduğu belirleniyor. Ancak Bloomberg tarafından yayınlanan bir haberde, Apple'ın iPhone X üretimini hızlandırmak için Face ID sensörünün standartlarından taviz verdiği iddia edilmişti. Apple tarafından yapılan açıklamada, ilk ilan ettiği 1.000.000: 1 doğruluğunun hala geçerli olduğunu irdeliyor. Apple Face ID sensörü için üretimi hızlandırmak adına kalite standartlarından vazgeçtiği iddiasını yalanladı.
 
Apple, Face ID'nin hassasiyetinin 1 milyonda 1’lik bir hata payına sahip olduğunu ve eski Touch ID teknolojisindeki hata payının ise 50 binde 1 olduğunu açıklamıştı. Face ID'nin nokta projektörü, yüze 30 bin kızılötesi ışın yayan bir donanıma sahip. Bloomberg ise söz konusu sensörü üretmenin zorluğuna dikkat çekmiş ve üretilen parçaların sadece yüzde 20’sinin Apple’ın standartlarına uygun olduğu öne sürmüştü. Apple ise  bir açıklama yayınlayarak bu iddiayı yalanladı.
 
 
Wall Street Journal'ın daha önceki bir raporunda ise Face ID sensör modüllerinin arzı sınırlayabilecek üretim sorunlarına neden olduğunu kaydedilmişti.
 
Apple tarafından yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:
 
"iPhone X ve Face ID için müşteri heyecanı inanılmazdı ve müşterilerin 3 Kasım Cuma günü başlaması için sabırsızlıkla bekliyoruz. Face ID, inanılmaz derecede kolay ve sezgisel olan güçlü ve güvenli bir kimlik doğrulama sistemidir. Face ID'nin kalitesi ve doğruluğu değişmedi. Rasgele bir kişinin Face ID ile iPhone'unuzun kilidini açmasının ihtimali bir milyon 1 olmaya devam ediyor.
 
Bloomberg'in, Apple'ın Face ID için doğruluk özelliğini azalttığını iddia ettiği tamamen yanlıştır ve Face ID'nin yüz kimlik doğrulamasında yeni altın standardı olmasını bekliyoruz."
 
milliyet
703097
Bu haberler ilginizi çekebilir