Apple, Ev Hoparlörü HomePod'u Tanıttı!

Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıttığı ürünlerden biri de akıllı ev asistanı HomePod'tu. İşte HomePod'un özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı...
06 Haziran 2017 02:25
Apple, Ev Hoparlörü HomePodu Tanıttı!
Apple, ev hoparlöründe devrim yarattıkları iddiasıyla HomePod adlı ürünün tanıttı. Artık Amazon Echo karşısında çok ciddi bir rakip daha var!
 
Apple HomePod teknik özellikleri
 
Apple A8 çipinden gücünü alan kablosuz hoparlör HomePod, yedi ses hüzmesi biçimlendiricili her biri kendi amfisine sahip tweeter dizilimi, yön kontrollü gerçek zamanlı hassas akustik çıkışları ve Apple tasarımı woofer’ıyla üst kalite ses deneyimi için üretilmiş. İlk bakışta adeta Mac Pro’ya benzeyen ürün daha küçük (yaklaşık 18 santimetre) ve ızgaralı bir yapıya sahip.
 
 
Mekansal farkındalık özelliği bulunan HomePod, odada bulunduğu konumu hissederek otomatik olarak sesini ayarlayabiliyor. Ürünün üzerinde altı adet mikrofon bulunuyor ve bu mikrofonlar gelişmiş çok kanallı eko önleme özelliğiyle donatılmış.
 
Tahmin edeceğiniz üzere Apple Music ile çalışmak üzere tasarlanmış olan ürün, dijital asistanı Siri’nin yeteneklerini arkasına alarak “Hey Siri!” gibi komutlara ve sorularınıza yanıt verebiliyor. Hoparlör üzerinde yer alan animasyonlu Siri göstergesinin ise oldukça şık olduğunu belirtmek gerek. Bütünleşik dokunmatik kontroller ise gezinmeyi kolaylaştırıyor.
 
 
HomeKit ile de uyum içinde çalışan kablosuz ev hoparlörü, komut verdiğinizde evdeki ışıkları kapatabilmekte.
 
Apple HomePod çıkış tarihi ve fiyatı
 
Uzay Grisi ve Beyaz renk seçenekleri bulunan HomePod’un satışına Aralık ayında başlanacak ve ürün 349 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.
 
shiftdelete
787936
Bu haberler ilginizi çekebilir