Apple, Dünya Emeojiler Gününü Kutladı!

Emojiler son dönemde artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki artık emojileri kullanmadan mesaj yazmıyoruz. Apple da Dünya Emojiler Günü hem kutladı hem de yeni emojilerini duyurdu.
18 Temmuz 2017 11:58
Apple, Dünya Emeojiler Gününü Kutladı!
Bugün Dünya Emoji Günü ve Apple firması da bu önemli güne kayıtsız kalmayarak iOS, macOS ve tvOS platformları için yepyeni emojilerini tanıttı. Yeni emojilerin Eylül ayında az önce saydığımız platformlar için kullanılabilir olacağı da açıklandı.
 
Dünya Emoji Günü nedir?
 
Emoji'ler bildiğiniz üzere artık hayatımızda büyük bir yer edinen ve ikili diyalogların önüne dahi geçmeyi başararak, iki kişi arasında anlamsız görsellerle iletişim kurulabilmesine olanak tanıyan küçük görseller.
 
 
Bundan birkaç yıl önce kendilerinden daha masum olan halleri için "Smiley" tanımı kullanılsa da, Emoji adı altında cihazlara sürülen uygulama nedeniyle adları bir anda Emoji haline geldi. Kısacası bildiğimiz gülen, sinirlenen, ağlayan, gülmekten gözünden yaşlar akan surat ifadelerine Emoji diyoruz.
 
Sonuç olarak da birkaç ay önce Emoji'ler için bir sinema filmi çekileceğinin açıklanmasının ardından şimdi de Dünya Emoji Günü ilan edilmesini garip karşılamamak gerekiyor.
 
shiftdelete
244240
Bu haberler ilginizi çekebilir