Apple dediğini yaptı!

Eylül ayında geç geleceği duyrulan İOS in the Car haftaya arabanızda.İşte haberin detayları...
03 Mart 2014 19:46
Apple dediğini yaptı!
Arabalar da akıllanıp mobil işletim sistemlerine sahip olmaya başlıyorlar. Apple’ın Haziran ayında düzenlediği WWDC etkinliğinde tanıttığı iOS 7 işletim sisteminin bir özelliği de “iOS in the Car”, yani “Arabada iOS”. Bu özellik ile Apple’ın harita uygulaması kullanılarak GPS olarak kullanabilir, telefonunuzdaki müzikleri aracınızda dinleyebilir ve Siri sayesinde gelen mesajları dinleyebilir ve sesinizle cevap verebilirsiniz.
 
 
Apple iOS 7’yi Eylül ayında yayınladığında bu özellik henüz yapım aşamasında olduğundan dolayı geç geleceği duyurulmuştu. Bugün yapılan duyuruya göre, iOS in the Car, Ferrari, Mercedes-Benz ve Volvo ile önümüzdeki hafta karşımıza çıkıyor. İlerleyen aylarda daha fazla markaya da gelecek olan bu özellik ile herhangi bir GPS’e gerek kalmadan, kolayca istediğiniz yere rota çizebilir ve ellerinizi direksiyondan kaldırmadan şarkı seçimi yapıp, gelen mesajları kontrol edebilirsiniz.
milliyet
Etiketler : Apple , iOS , iOS 7
23012
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!Xiaomi Mi 6 CE Bugün Piyasaya Geliyor!
    Xiaomi'nin yeni telefonu olan ve hakkın da pek haber yapılmayan telefonu Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition bugün piyasaya sunuluyor. İşte Xiaomi Mi 6 CE'nin…
  • İşte Samsung Galaxy Wide 2!İşte Samsung Galaxy Wide 2!
    Samsung, yeni telefonu olan Galaxy Wide 2 tanıtıldı. Giriş seviyesi olan Galaxy Wide 2, uygun fiyatı ile de öne çıkıyor.
  • LG X Venture Tanıtıldı!LG X Venture Tanıtıldı!
    LG'nin yeni telefonu X Venture tanıtıldı. LG X Venture darbelere ve suya karşı oldukça dayanıklı olması ile dikkat çekiyor...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama