Apple Bu Yıl Üç Yeni iPad Piyasaya Sürebilir!

Ünlü analist Ming-Chi Kuo'nun haberine göre Apple 2017'de üç farklı iPad'i piyasaya sürecek. İşte haberin detayı...
10 Ocak 2017 17:04
Apple Bu Yıl Üç Yeni iPad Piyasaya Sürebilir!

KGI Securities tarafından hazırlanan hazırlanan rapora göre, Ming-Chi Kuo; Apple'ın, bu yıl 3 farklı boyutta iPad'i görücüye çıkaracağını iddia etti. Raporda, Apple'ın piyasaya sürmesi beklenen iPad'lerin boyutlarının ise 9.5, 10.5 ve 12.9 inç olacağı belirtildi.

 

10.5 inç'lik ekrana sahip iPad, içlerindeki en ilginç model olacak gibi. Bu cihaz daha dar bir çerçeve sahip olacak fakat 9.7 inç'lik iPad'den daha küçük olacak.

 

 

Kuo, iki büyük modelin işlemcisinin A10 çipe sahip olacağı, 9.7 inç'lik iPad'in ise A9 çip işlemciye sahip olacağını söyledi.

 

Raporda iPad Mini ile ilgi bilgilere yer verilmedi. iPad Mini, her zaman diğer iPad modellerine göre Apple'in gölgede kalmış cihazı olarak görünsede, neredeyse pantolanların cebine sığabilme özelliği ile yanında büyük cihazlar bulundurmayı sevmeyen insanların çokça tercih ettiği ürün olarak hala yerini koruyor.

 

Bununla birlikte raporda, en büyük Pro modelinin ön kısımlarında bir değişiklik olmayacağı, iPad Air ile ilgili iyileştirmelerin olacağına yer verildi.

 

Tabi bu bahsedilenlerin hepsi birer söylenti. Apple'dan söz konusu iddialar ile ilgili henüz bir resmi açıklama gelmedi.

 

Ayrıca yeni iPad'lerin ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili resmi açıklma yapılmadı. Fakat 2017 yılının 2. çeyreğinde tanıtılacağı söylentiler arasında...

mashable
64314
Bu haberler ilginizi çekebilir