Apple, Beats'den vazgeçebilir

Apple'ın ses sistemleri üreticisi Beats'i satın alacağı söylentilerinde şok bir gelişme yaşandı. Apple, Dr.Dre'den dolayı Beats'i almaktan vazgeçebilir.
26 Mayıs 2014 11:59
Apple, Beatsden vazgeçebilir

Apple'ın ses sistemleri üreticisi Beats'i 3.2 Milyar Dolar'a satın alacağı söylentileri 5 Mayıs tarihinde ortaya çıkmış ve Apple ile Beats'in görüşmemelere başladığı bu satın alınma işleminin çok yakında duyurulacağı söylenmişti. Bu dedikodulardan sonra Beats'in kurucu ortaklarından Dr.Dre, YouTube hesabı üzerinden kaba bir dil ile dünyanın ilk milyarder Hip-Hop artisti olduğunu duyurmuştu.

 

Bu söylentilerin çıkmasından yaklaşık 3 hafta geçmesine rağmen resmi bir açıklamanın gelmemesi Apple'ın Beats'i satın almayacağını gündeme getirmişti. Bugün bu satın alınma işlemi ile ilgili bugün şok bir gelişme yaşandı. Billboard çarpıcı açıklamalarda bulundu ve satın alınma işleminin rafa kalktığı iddia etti.

 

Dr.Dre'ye yakışmadı

 

Apple'ın Beats'in kurucu ortaklarından Dr.Dre'nin yapmış olduğu açıklamanın çok kaba bir dilde olduğu ve Apple'ın kendini aile markası olarak görmesinden dolayı bu satın alınma işleminin gerçekleştirilmesinin Apple'ın marka değerine zarar verebileceği iddia ediliyor.

 

İddialar bitmiyor

 

Diğer bir iddiaya göre ise Beats'in çevrimiçi müzik servisi Beats Music'in, Apple'ın müzik servisi iTunes Music'e zarar verebileceği için satın alma işlemi gerçekleşmeyebilir. Ve son iddia ise Apple'ın satın alınma işleminin resmi olarak duyurulmadan Dr.Dre'nin açıklama yapması Apple'ı kızdırdı ve bu işlem rafa kalktı.

shiftdelete
Etiketler : Apple , Beats
335761
Bu haberler ilginizi çekebilir