Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!

Apple, garanti kapsamında olan cihazlara, servis dışında parça değişikliği yapıldığı zaman garanti hizmeti vermiyordu. Ancak yeni gelen bilgilere göre Apple, garanti kapsamı şartlarını biraz esnetecek.
25 Şubat 2017 10:52
Apple Artık Garanti Hizmeti Verecek!
Günümüzde tüm firmalar gibi, servis hizmeti konusunda kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran Apple'da, başta iPhone olmak üzere tüm ürünlerine, servis dışında bir fiziksel işlem yapıldığında cihazı garanti kapsamından çıkarıyor.
 
Akıllı telefonların beraberinde getirdiği en büyük problemlerden birisi olan ekran kırılması ile karşı karşıya kalan bazı iPhone kullanıcıları, Apple'a göre daha uygun fiyatlar sunan farklı servislerde ekran değişimi yaptırıyorlar.
 
 
Ancak, tabiri caiz ise yan sanayi ekranların takıldığı iPhone'lar ilerleyen günlerde farklı bir arıza nedeniyle Apple'a götürüldüğünde, parça değişimi yapıldığı anlaşılıyor ve cihazın onarımı gerçekleştirilmiyor.
 
Ekranı değişen iPhone modelleri için garanti müjdesi!
 
MacRumors tarafından elde edilen bilgilere göre Cuma günü Apple tarafından gönderilen bir bildiri ile tüm mağaza çalışanlarına, üçüncü parti servisler tarafından ekran değişimi yapılan iPhone'lara garanti hizmetinin kısmi olarak sunulacağı belirtildi.
 
Ancak, bazı şartlar belirleyen Apple'ın ekran değişimi sırasında iPhone'un kasasına dahi bir zarar verildiğini tespit etmesi halinde, cihazı garanti kapsamı dışında tutmaya devam edeceği ve kullanıcılardan onarım ücreti talep edileceği belirtiliyor.
 
 
Apple Store dışında ekran değişimi yapılan bir iPhone'un servis hizmeti alıp alamayacağı konusunda karar, cihazı inceleyen mağaza çalışanının insiyatifinde olacak. 
 
Bu bilgilerin ABD'de yer alan Apple mağazalarından elde edildiğini ve ülkemizde bu şekilde bir değişiklik olup olmadığı konusunda herhangi bir bilginin bulunmadığını hatırlatmak isteriz.
shiftdelete
750264
Bu haberler ilginizi çekebilir