Apple 9 Mart Tanıtım Konferansı

Apple 9 Mart Tanıtım Konferansı canlı anlatımı sizlerle. Apple Watch olmak üzere tüm ürünler ve diğer tüm ayrıntılar canlı anlatımımızda...
09 Mart 2015 19:12
Apple 9 Mart Tanıtım Konferansı

Apple 9 Mart Tanıtım Konferansı 

20.27: Apple Watch 10 Nisan'dan itibaren ön siparişe açılacak ve 24 Nisan itibariyle de Apple Store üzerinden satılacak. Maalesef ülkemize ne zaman geleceği daha belli değil.

 

20.20: Apple Watch'ın fiyatları 599 dolar ile 1049 dolar arasında olacak. 

 

20.15: Apple Watch iOS 8.2 ile birlikte gelecek ve pili tahminlerin aksine tam 18 saat dayanacak. Ayrıca Apple Watch, Watch Sport, Apple Watch Edition isimleriyle üç farklı kategoride gelecek. 

 

20:12- Apple Watch üzerinden Instagram da kullanılabilecek. Kısacası telefonda yapabildiğiniz her şeyi küçük bir ekran da da yapabileceksiniz.

 

20:10- iPhone'unuza gelen her bildirim otomatik olarak Apple Watch ekranınızda da görünecek. Siri'yi aktif olarak Apple Watch üzerinden kullanabileceksiniz. Anımsatıcı ve ApplePay özellikleri de aktif olarak kullanılabilecek.

 

20:07- Her pazartesi, bir önceki haftaya göre daha fazla kalori harcayabileceğiniz bir spor aktivitesi sunacak. Ayrıca WorkOut App programı ile spor aktivitelerinizi daha detaylı bir şekilde ölçebileceksiniz. 

 

 

20:05- Digital Touch özelliği ile diğer Apple Watch kullanıcılarına küçük çizimler, hatta kalp atışınızı dahi yollabileceksiniz. 

 

 

20:00- Apple Watch sağlığınız ve fitness çizelgenizi düzenli olarak yanınızda taşıyabileceğiniz yeni bir asistan. Kişiselleştirebileceğiniz bir çok tema mevcut. En çok kullandığınız uygulamarı ve kısa bilgileri( hava durumu vs.) saatin ana ekranını kaydırarak ulaşabileceksiniz. NowPlaying ile de çalan müziği kontrol edebiliyoruz. 

Gelen mesajları, kimin aradığını saatinizden görüp cevaplayabileceksiniz. 

 

 

19:56- Apple ailesinin en yeni üyesi Apple Watch şimdiye kadarki en kişisel Apple ürünü olacak. Apple Watch sizin tarzınıza özel birçok modelleriyle birlikte geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen geleneksel Uzay Siyahı, güçlü alüminyum kasasıyla Uzay Grisi, 18 karat altın kasasıyla göz kamaştıran sarı ve gül renkli modelleri mevcut.

 

 

19:55- Apple Watch tanıtımı başladı. 

 

19:52- 5. jenerasyon İntel i5 ve i7 seçenekleri mevcut. Fiyatları ise 1.299 1.599 dolar arasında değişicek. 

 

 

19:50- Yeni Macbook'la birlikte geliştirilen wireless teknolojisi bağlantı kurmayı çok daha kolaylaştıracak. Ayrıca USB C adı verilen yeni teknoloji tek port üzerinden 5 ayrı kanal ulaşımı sağlıyor: HDMI, DisplayPort, VGA ayrıca USB üzerinden veri transferleri.

 

19:46- Yeni tasarlanan batarya şekli sayesinde %35 daha fazla hücre kapasitesi sağlandı. Yeni batarya tasarımı 9 saate kadar internette sörf ve 10 saate kadar film izleme şansı sunacak. Normal kullanımda tüm gün yetecek bir batarya ömrü elde edildi.

 

19:44- Yeni Macbook Air şarjları tanıtıldı. Artık daha hızlı şarj olacaklar. Dünyanın en az enerji harcayan notebook'u şu anda.

 

19:42- Ana kart yüzde 67 daha küçük ve bu elde edilen boşluk daha büyük bir batarya kullanımına yol açtı.

 

 

19:40- Track pad'in artık belli bölgelerine değil, heryerine tıklanabilecek ve yeni eklenen kısa yollala bir kelimenin üzerine sert basıldığında Wikipedia'dan arama yapılıyor. Ayrıca bir video izlerken sert basıldığında daha hızlı ileri sarılıyor.

 

 

19:35- Yeni Macbook Air artık çok daha ince. 12 inç ekran, retina display, şimdiye kadar ki en ince ekran ve en geniş piksel boyutuna sahip. Ayrıca şarj bakımından %30 daha az enerji harcıyor.

 

 

 

19:32- Yeniden tasarlanmış Macbook tanıtımı başladı.

 

19:31- Zamanla herkese ulaşabilecek bir sistem kurmayı planlıyorlar ve tüm dünyadaki doktorların da ulaşabileceği bir sistem kuruluyor. Research Kit adı altında beş uygulama mevcut ve bunlar giderek artacak.

 

19:30- Research Kit'in asıl amacı mobil olarak yapılabilecek tüm testleri Phone'unuz ve Apple Watch üzerinden yapılabilir ve ulaşılabilir hale getirmek. Böylece 6 ayda bir doktora gidip kontrole girmek yerine düzenli olarak her gün güncellenen sağlık raporlarınızdan oluşan bir veritabanına sahip olacaksınız.

 

19:25- Egzersizlerle geçebilecek hastalıklar iPhone ve Apple Watch üzerinden senkronize edebileceğiniz hareket ve spor dökümünüzden inceleyebileceksiniz. Bu bilgileri Apple bile göremeyecektir. 

 

19:20- Programlar bazı testler sayesinde parkinson gibi hastalıkları tanımlayabilir. Glikoz seviyesine ve kalp sağlığı ve astımla ilgili uygulamalar da mevcut. Bunlar şimdilik Amerika'da geçerl olacak.

 

 

19:15- Medical reseacrh'ler için özel bir aplikasyon geliştirildi ve bu iPhone'unuzu tümüyle bir sağlık durumlarınıza yönelik bir cihaz haline getiriyor.

 

19.10- Apple TV ile HBO arasında ortaklık başladı. Artık HBO dizilerini 14.99 $'dan izleyebileceksiniz. Türkiye ve diğer ülkeler için geçerli olup olmadığına dair bir bilgi verilmedi.

 

19.00-  Apple tanıtım gecesi başladı.

 

incehesap

986493
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Telefonlara Süper Hızlı İnternet!

  Telefonlar'a Süper Hızlı İnternet!

  5G teknolojisine daha geçmeden mobil cihazlarda internet hızı artacak. Qualcomm'un yeni LTE modemi Snapdragon X20, mobil cihazların indirme hızını 1,2Gbps'e çıkarıyor.
 • Apple Park Ne Zaman Açılacak?

  Apple Park Ne Zaman Açılacak?

  Steve Jobs'ın en büyük projelerinden biri olan ve merakla beklenen Apple Park ne zaman açılacak? Apple Park'ın açılmasıyla çalışanlar Apple Park'a taşınacak.
 • Snapchat Gözlükleri Piyasaya Çıkıyor!

  Snapchat Gözlükleri Piyasaya Çıkıyor!

  10 saniyelik video kaydı yapabilen Snapchat'in Spectaceles akıllı gözlükleri satışa çıktı. Detaylar haberimizde...
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama