Apple 9 Mart Tanıtım Konferansı

Apple 9 Mart Tanıtım Konferansı canlı anlatımı sizlerle. Apple Watch olmak üzere tüm ürünler ve diğer tüm ayrıntılar canlı anlatımımızda...
09 Mart 2015 19:12
Apple 9 Mart Tanıtım Konferansı

Apple 9 Mart Tanıtım Konferansı 

20.27: Apple Watch 10 Nisan'dan itibaren ön siparişe açılacak ve 24 Nisan itibariyle de Apple Store üzerinden satılacak. Maalesef ülkemize ne zaman geleceği daha belli değil.

 

20.20: Apple Watch'ın fiyatları 599 dolar ile 1049 dolar arasında olacak. 

 

20.15: Apple Watch iOS 8.2 ile birlikte gelecek ve pili tahminlerin aksine tam 18 saat dayanacak. Ayrıca Apple Watch, Watch Sport, Apple Watch Edition isimleriyle üç farklı kategoride gelecek. 

 

20:12- Apple Watch üzerinden Instagram da kullanılabilecek. Kısacası telefonda yapabildiğiniz her şeyi küçük bir ekran da da yapabileceksiniz.

 

20:10- iPhone'unuza gelen her bildirim otomatik olarak Apple Watch ekranınızda da görünecek. Siri'yi aktif olarak Apple Watch üzerinden kullanabileceksiniz. Anımsatıcı ve ApplePay özellikleri de aktif olarak kullanılabilecek.

 

20:07- Her pazartesi, bir önceki haftaya göre daha fazla kalori harcayabileceğiniz bir spor aktivitesi sunacak. Ayrıca WorkOut App programı ile spor aktivitelerinizi daha detaylı bir şekilde ölçebileceksiniz. 

 

 

20:05- Digital Touch özelliği ile diğer Apple Watch kullanıcılarına küçük çizimler, hatta kalp atışınızı dahi yollabileceksiniz. 

 

 

20:00- Apple Watch sağlığınız ve fitness çizelgenizi düzenli olarak yanınızda taşıyabileceğiniz yeni bir asistan. Kişiselleştirebileceğiniz bir çok tema mevcut. En çok kullandığınız uygulamarı ve kısa bilgileri( hava durumu vs.) saatin ana ekranını kaydırarak ulaşabileceksiniz. NowPlaying ile de çalan müziği kontrol edebiliyoruz. 

Gelen mesajları, kimin aradığını saatinizden görüp cevaplayabileceksiniz. 

 

 

19:56- Apple ailesinin en yeni üyesi Apple Watch şimdiye kadarki en kişisel Apple ürünü olacak. Apple Watch sizin tarzınıza özel birçok modelleriyle birlikte geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen geleneksel Uzay Siyahı, güçlü alüminyum kasasıyla Uzay Grisi, 18 karat altın kasasıyla göz kamaştıran sarı ve gül renkli modelleri mevcut.

 

 

19:55- Apple Watch tanıtımı başladı. 

 

19:52- 5. jenerasyon İntel i5 ve i7 seçenekleri mevcut. Fiyatları ise 1.299 1.599 dolar arasında değişicek. 

 

 

19:50- Yeni Macbook'la birlikte geliştirilen wireless teknolojisi bağlantı kurmayı çok daha kolaylaştıracak. Ayrıca USB C adı verilen yeni teknoloji tek port üzerinden 5 ayrı kanal ulaşımı sağlıyor: HDMI, DisplayPort, VGA ayrıca USB üzerinden veri transferleri.

 

19:46- Yeni tasarlanan batarya şekli sayesinde %35 daha fazla hücre kapasitesi sağlandı. Yeni batarya tasarımı 9 saate kadar internette sörf ve 10 saate kadar film izleme şansı sunacak. Normal kullanımda tüm gün yetecek bir batarya ömrü elde edildi.

 

19:44- Yeni Macbook Air şarjları tanıtıldı. Artık daha hızlı şarj olacaklar. Dünyanın en az enerji harcayan notebook'u şu anda.

 

19:42- Ana kart yüzde 67 daha küçük ve bu elde edilen boşluk daha büyük bir batarya kullanımına yol açtı.

 

 

19:40- Track pad'in artık belli bölgelerine değil, heryerine tıklanabilecek ve yeni eklenen kısa yollala bir kelimenin üzerine sert basıldığında Wikipedia'dan arama yapılıyor. Ayrıca bir video izlerken sert basıldığında daha hızlı ileri sarılıyor.

 

 

19:35- Yeni Macbook Air artık çok daha ince. 12 inç ekran, retina display, şimdiye kadar ki en ince ekran ve en geniş piksel boyutuna sahip. Ayrıca şarj bakımından %30 daha az enerji harcıyor.

 

 

 

19:32- Yeniden tasarlanmış Macbook tanıtımı başladı.

 

19:31- Zamanla herkese ulaşabilecek bir sistem kurmayı planlıyorlar ve tüm dünyadaki doktorların da ulaşabileceği bir sistem kuruluyor. Research Kit adı altında beş uygulama mevcut ve bunlar giderek artacak.

 

19:30- Research Kit'in asıl amacı mobil olarak yapılabilecek tüm testleri Phone'unuz ve Apple Watch üzerinden yapılabilir ve ulaşılabilir hale getirmek. Böylece 6 ayda bir doktora gidip kontrole girmek yerine düzenli olarak her gün güncellenen sağlık raporlarınızdan oluşan bir veritabanına sahip olacaksınız.

 

19:25- Egzersizlerle geçebilecek hastalıklar iPhone ve Apple Watch üzerinden senkronize edebileceğiniz hareket ve spor dökümünüzden inceleyebileceksiniz. Bu bilgileri Apple bile göremeyecektir. 

 

19:20- Programlar bazı testler sayesinde parkinson gibi hastalıkları tanımlayabilir. Glikoz seviyesine ve kalp sağlığı ve astımla ilgili uygulamalar da mevcut. Bunlar şimdilik Amerika'da geçerl olacak.

 

 

19:15- Medical reseacrh'ler için özel bir aplikasyon geliştirildi ve bu iPhone'unuzu tümüyle bir sağlık durumlarınıza yönelik bir cihaz haline getiriyor.

 

19.10- Apple TV ile HBO arasında ortaklık başladı. Artık HBO dizilerini 14.99 $'dan izleyebileceksiniz. Türkiye ve diğer ülkeler için geçerli olup olmadığına dair bir bilgi verilmedi.

 

19.00-  Apple tanıtım gecesi başladı.

 

incehesap

753018
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Hepimiz Wi-Fi ağındaki yavaşlıktan çoğu kez şikayet etmişizdir. Yeni proje ile Wi-Fi ağındaki yavaşlık tarihe karışacak. İşte detaylar...
 • Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Geleceğin otomobilleri otonom araçlar hızlı bir şekilde yayılıyor. Nvidia da otonom araç pazarına girmeye başladı ve Bosch ile ortak oldu. Bosch da, Nvidia'nın Drive PX 2 isimli sürücü asistanı platformunu otomobil üreticilerine satacak.
 • Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung, International Forum Design tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri'nde 49 ödül aldı. Geçen yıla göre aldığı ödül sayısını artıran Samsung, müthiş başarı elde etti. İşte aldığı ödüller...
 • Oculus İçin Yeni Özellik!

  Oculus İçin Yeni Özellik!

  Facebook'un sanal gerçekli kiti Oculus, yeni Rooms 1.2 ve Facebook Canlı Yayın özelliğini duyurdu. Böylelikle insanlar artık kişisel hesaplarından canlı yayın yapabilecekler.
 • Transformers 5in Fragmanı Yayınlandı!

  Transformers 5'in Fragmanı Yayınlandı!

  Türkiye'de bu yaz vizyona girecek Transformers 5 filminin fragmanı yayınlandı. Filmin fragmanında dünyanın nasıl bir yer haline geldiği görülüyor. Yine heyecan dolu bir film bizleri bekliyor.
 • Googleın 4K Akıllı Tahtası!

  Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

  Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
 • Akıllı Ceket Geliyor!

  Akıllı Ceket Geliyor!

  Levi's ve Google'dan ortak yapım "akıllı ceket" geliyor. Akıllı ceket ne zaman piyasada olacak? Fiyatı ne olacak. Tüm bu soruların cevabı haberimizde!
 • Amazonun Yapay Zekası Alexanın Beklemediği Soru!

  Amazon’un Yapay Zekası Alexa’nın Beklemediği Soru!

  Amazon'nun yapay zekaya sahip asistanı Alexa hiç beklemediği bir soruyla karşı karşıya kaldı. Soruya cevap veremeyip kendisini kapattı. İşte ayrıntılar...
En Çok Okunan Haberler
 • Kırmızı iPhonenun Türkiye Fiyatı!Kırmızı iPhone'nun Türkiye Fiyatı!
  Apple, kırmızı renkteki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus' tanıttı. Kırmızı iPhone 7'nin fiyatı cep yakıyor. İşte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye…
 • IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'i tanıtmasına çok uzun bir süre olmasına rağmen iPhone 8 ile ilgili kosnept çalışmaları hız kesmeden paylaşılmaya…
 • Galaxy S8 ve S8 Plusın Fiyatı Paylaşıldı!Galaxy S8 ve S8 Plus'ın Fiyatı Paylaşıldı!
  Samsung'un Çarşamba günü resmi olarak tanıtımını yapacağı yeni amiral gemisi Galaxy S8'in yeni fiyatı paylaşıldı. İşte ayrıntılar...
 • Whatsappa Yeni Özellikler Geldi!Whatsapp'a Yeni Özellikler Geldi!
  WhatsApp'a 4 yeni özellik geldi. Bir süredir gündemde olan olan özellikler artık Türkiye'de de kullanıcılar tarafından güncellenebilir durumda. İşte o…
 • Kırmızı iPhone 7 Plus Kutusundan Çıkıyor!Kırmızı iPhone 7 Plus Kutusundan Çıkıyor!
  Ünlü YouTuber Marques Brownlee, kırmızı iPhone 7 Plus'ın kutu açılış videosunu paylaştı. Böylelikle ilk kez iPhone 7 Plus canlı olarak görüntülenmiş…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama