• Anasayfa
  • Mobil
  • App Store'daki Uygulama Boyutu Sınırı Artırıldı

App Store'daki Uygulama Boyutu Sınırı Artırıldı

Apple, Appstore'daki Uygulamaların Boyut Sınırını Artırdı. Daha detaylı, daha kapsamlı uygulamalar yolda...
14 Şubat 2015 13:51
App Storedaki Uygulama Boyutu Sınırı Artırıldı
Birçok kullanıcı tarafından en stabil ve güvenilir market olarak görülen AppStore, geleceğe yönelik bir adım attı. 2008'de App Store'a en fazla 2GB boyutunda uygulama koyulabiliyordu. Daha yüksek bir boyuta izin yoktu. İşte bu sınır, Apple'dan gelen açıklamayla tarih oldu ve yeni boyut sınırı 4GB olarak belirlendi.
 
 
Peki bu ne anlama geliyor?
 
Akıllı telefonlarda işlemcilerden GPU'lara, ekranlardan işletim sistemlerine kadar birçok gelişme yaşanıyor ve her sene görsel gücü daha kuvvetli uygulamalar, daha detaylı oyunlarla karşılaşıyoruz. Haliyle bir zamanlar 15-20MB civarında oyunlarla uğraşırken şimdilerde GB seviyesine ulaşmış durumdayız. 1,5 GB boyutunda birçok oyunla karşılaşmak mümkün. 4GB sınırı da gösteriyor ki önümüzdeki dönemlerde daha gelişmiş ve büyük boyutlu uygulamalar göreceğiz.
 
Öte yandan, uygulama boyutlarının giderek artması da artık 16GB dahili hafızaya sahip iPhone ve iPad modellerinin yavaş yavaş yarış dışı kalmaya başladığını gösteriyor. Ek olarak, Apple, hücresel ağ üzerinden uygulama indirme limitinin hala 100MB olduğunu tekrarlıyor. Burada bir değişiklik söz konusu değil. Wi-Fi tarafında bir sorun yok tabii.
haberler.com
Etiketler : Apple , Appstore , iPad , iphone
663907
Bu haberler ilginizi çekebilir