Animoji'nin Face ID Olmasa Çalıştığını Biliyor muydunuz?

Apple'ın iPhone X ile birlikte sunduğu Animoji özelliği Face ID olmasa da çalışıyor. Detaylar haberimizde.
15 Kasım 2017 16:47
Animojinin Face ID Olmasa Çalıştığını Biliyor muydunuz?
Animoji için iPhone X TrueDepth Kamera sistemi ile gelen Face ID teknolojisinin gerektiğini sanıyorduk ancak görünen o ki durum aslında hiç de öyle değil.
 
Animoji eski iPhone modelleri ile de çalışabilir mi?
 
Apple amiral gemisindeki TrueDepth Kamera, birbirinden farklı 50’den fazla kas hareketini analiz ederek yüz ifadelerinizi 12 farklı Animoji karakterine dönüştürüyor. Öte yandan, Animoji’lerin Face ID için gereken TrueDepth sensörlerinin üzeri kapatıldığında bile çalıştığı orta çıktı. Bu eğlenceli animasyonların sadece RGB kameranın üzeri kapatıldığında hareketi kestiği belirtiliyor. Peki, bu durumda özelliğin iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile de çalışması gerekmez miydi?
 
 
 
 
Durum aslında şöyle; Apple şu an için Animoji’ler tarafından da kullanılan ARKit’in iPhone X dışındaki iPhone modellerinin ön kamerasında çalışmasına izin vermiyor. Bunun sebebi tam olarak bilinmemekle beraber, iPhone 8 arka kamerası ile Apple ARKit sorunsuz olarak çalışabiliyor. Ek olarak, bu yıl çıkan tüm modeller aynı A11 Bionic işlemciyi kullanıyor.
 
Animoji’lerin birincil olarak RGB kamerayı kullandığı ve kas hareketlerini daha iyi yansıtmak üzere TrueDept sensörlerini kullandığı düşünülüyor. Bir diğer tahmin ise Face ID sensörlerinin derinlik haritalandırması için kullanıldığı ve RGB kameranın bundan faydalandığı.
 

 
shiftdelete
553616
Bu haberler ilginizi çekebilir